.

.

New
Dovetail Мелење Машина На 60 Степени 1.5-16mm Т Slotting Мелничката Малку Волфрам Карбид Крајот Мелница Метал Обработка Мелничката Алатка со LIANG XINGS (Сечење на Работ Должина : D5x60

Dovetail Мелење Машина На 60 Степени 1.5-16mm Т Slotting Мелничката Малку Волфрам Карбид Крајот Мелница Метал

DEN 1493.52

Количина на стоки
Достапно

Должина : 50mm 60mm.Сечење на работ е двојно остро,аголна дистрибуција беше дадена,повеќе заби,мазна се намали.Тужба за Намалување мувла челик,од леано железо,јаглен,челик,од легиран челик,алатка челик општи железо материјал.Употреба : се користи во процесот на производство dovetail ритам обработка на површината на работното парче на одржување на перформансите на струготини максимална температура од околу 500 степени.Dovetail Мелење Машина На 60 Степени 1.5-16mm Т Slotting Мелничката Малку Волфрам Карбид Крајот Мелница Метал Обработка Мелничката Tool Features : 1.Сечење на работ е двојно остро,аголна дистрибуција беше дадена,повеќе заби,мазна cut2.Тужба за Намалување мувла челик,од леано железо,јаглен,челик,од легиран челик,алатка челик општи железо материјал.3.Употреба : се користи во процесот на производство dovetail ритам обработка на површината на работното парче на одржување на перформансите на струготини максимална температура од околу 500 degrees Specification : Материјал : Волфрам Carbie Degree : 60°месо тело : 1.5-16mm Length : 50mm 60mm Note : Item боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.Пакет Вклучувајќи : 1 Pc Dovetail Мелничката Cutter After-продажба на услуги, ние ви обезбеди со 24-часовна услуга по продажбата.Кога ќе добиеме вашите податоци, ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро да ги реши вашите сомнежи.Ви благодариме за читање!.

Карактеристики на стоката

Material:
Tungsten Carbie
Degree:
60°
shank:
1.5-16mm
Length:
50mm  60mm
Item color displayed in photos may be showing slightly different on your computer monitor since monitors are not calibrated same. :
Package Including:
 
1Pc Dovetail Milling Cutter :
After-sales service, we provide you with 24-hour after-sales service. When we receive your information, we will reply to you as soon as possible to solve your doubts. Thank you for reading! :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат