.

.

New
X-DREE 3V220-08 DC 12V 2 Позиција 3 Начин RC1/4 Неутрални Воздух Селектор Електромагнетниот Вентил(3V220-08 DC 12V 2 Posizione 3 vie RC1 / 4 Selettore del neutro dell'aria Selettore elettromagnetico

X-DREE 3V220-08 DC 12V 2 Позиција 3 Начин RC1/4 Неутрални Воздух Селектор Електромагнетниот Вентил(3V220-08

DEN 2179.20

Количина на стоки
Достапно

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Метал, Пластика; Нето Тежина : 323g.Пакет Содржина : 1 x Електромагнетниот Вентил; Модел : 3 V220-08; Главна Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна.Име На Производ : Електромагнетниот Вентил; Тип : 2 Позиција 3 Начин; Работен Медиум : Воздух, Вода, Масло.Напон : DC 12 V; Оперативен Притисок : 0.15~0.8 Mpa; Вкупната Големина : 167 x 67 x 22mm/ 6.7" x 2.7" x 0.9"(L*W*H)(Tensione : DC 12 V; Pressione ди esercizio : 0,15 ~ 0,8 Mpa; Dimensioni totali : 167 x 67 x 22mm / 6,7' 'x 2,7' 'x 0,9' '(L * W * H).Водоотпорен Ниво : IP65; Должина на Кабел : Нема Кабел; Порта Големина : RC1/4"(Livello impermeabile : IP65; Lunghezza cavo : nessun cavo; Dimensione порта : RC1 / 4' '. 3 V220-08 DC 12 V 2 Позиција 3 Начин RC1/4 Неутрални Воздух Селектор Електромагнетниот Valve Solenoid вентил е еден вид на индустриска опрема контролирана од страна на електромагнетни, широко се користи во прилагодување насока на медиумите, протокот, брзината и други параметри во индустриски систем за контрола.Електромагнетниот вентил контроли медиум преку ефектот на електромагнетните, главната контрола на владата е реле контролирање.На овој начин, електромагнетниот вентил може да се комбинираат со различни кола за да се постигне контрола што се очекуваше,во меѓувреме се контролирање на точноста и флексибилност може да биде обезбедена.Опис на Spanish3 V220-08 DC 12 V 2 Posizione 3 vie RC1 / 4 Selettore del neutro D-e-ll'aria Selettore elettromagnetico Paese ди produzione : CINA; Materiale : metallo, plastica; peso netto : 323g Contenuto della confezione : 1 x elettrovalvola, modello : 3 V220-08, colore principale : tono argento, ner_o Nome prodotto : elettrovalvola, tipo : 2 posizioni 3 vie, mezzo di lavoro : acqua, olio Tensione : DC 12 V; Pressione ди esercizio : 0,15 ~ 0,8 Mpa; Dimensioni totali : 167 x 67 x 22mm / 6,7' 'x 2,7' 'x 0,9' '(L * W * H) Livello impermeabile : IP65; Lunghezza cavo : nessun cavo; Dimensione порта : RC1 / 4' '.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат