.

.

New
Andoer DL-150 150W Студио Флеш Strobe 5600K бел ден Dimmable КОЧАН LED Светло во Видео CRI 95+ и Bowens Планината со Далечински Управувач за Снимање на Видео Студио/Внатрешно Осветлување Сва

Andoer DL-150 150W Студио Флеш Strobe 5600K бел ден Dimmable КОЧАН LED Светло во Видео CRI 95+ и Bowens Планината

DEN 4727.76

Количина на стоки
Достапно

Висока Моќност 150 W : 150 W КОЧАН LED лежиште може да континуирано ослободување на стабилен и ефикасен извор на светлина.Направете ги вашите фотографии или видео записи посветла отколку што се очекуваше, нема флеш, го направите вашиот фотографии повеќе живописни и природни.Блесокот на светлината е stepless прилагодливи од 0% до 100% со промена на излезна енергија на ниво.Природна дневна светлина Осветлување : CRI е 95+, која ќе го направи боја на објекти фотографиран присутни автентично. 5600 K стабилна температура на бојата е исти со сончева светлина, совршено интегрирани со дневната светлина, што на објектот погледнете повеќе физички.Далечински Управувач : 2.4 G безжичниот далечински управувач ви дозволува да ги промените прилагодувањата како светлината и канали.Исто така, поддршка на Главното светло контрола & DMX512 контрола.Висока Ефикасност Топлина Дисипација : Неговиот вграден автоматски систем за ладење е опремен со висок квалитет на топлина мијалник и исклучување на вентилаторот, кои можат ефикасно да се подобри ефект на ладење, подобро да ја заштитите светилка мушка и го продолжи својот животен век.Тоа, исто така има вграден temerature заштита коло.Стандард Bowens Планината : Дизајниран со Bowens Планината и чадор дупки, повеќе лесно да се работи со различни студио додатоци со Bowens планината-snoot, рефлектор, softbox, убавина јадење, мека чадор, и така натаму.Andoer DL-150 КОЧАН видео фокусира светлината е погоден за снимање на видео, студио/внатрешно осветлување, за свадбена фотографија, производ, фотографија и сл.Други Карактеристики : Тоа е контролирана од страна на microcomputer чип, прецизни излезни параметри се прикажани на својата LCD екран.Спецификации : Бренд : Andoer Модел : DL-150 Приклучок Тип : НИ plug Влезен Напон : AC 85-265 V, 50 Hz-60 Hz Излезна Моќност : 150 W Лумен : 15000lm Светлината Опсег : 0%~100% (Stepless на вредноста) CRI : 95+ Боја Температура : 5600 K Далечински Управувач : 2.4 G безжичниот далечински управувач (батерии не се вклучени) Температура Заштита : Има Затемнување на Владата : Главното светло контрола / Безжичниот далечински управувач / DMX512 Рефлектор Дијаметар : 18cm / 7inch Објект Големина на : 39.2 * 24 * 13.5 cm / 15.4 * 9.4 * 5.3 инчен Објект Тежина : 2kg / 4.4 кг Пакет Големина : 41.5 * 23.5 * 22cm / 16.3 * 9.3 * 8.7 инчен Пакет Тежина : 3.32 kg / 7.3 кг Пакување Листа : 1 * Andoer DL-150 КОЧАН Видео Фокус Светлина 1 * 7 Инчен Стандард Рефлектор 1 * Далечински Управувач 1 * Адаптер 1 * Светилка Маска 1 * Упатство (на англиски јазик & Кинески) Напомена : не го блокира вентилација решетка или допрете ПАРЧЕ светлина директно, и не се соочуваат со светлината директно кога светло е вклучено.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат