.

.

New
YAGEO 38.3 к Ohm ±1% 62.5 mW Моќност По Елемент Изолиран 2 Отпорник Мрежа/Низата ±200ppm/°C 0606, Конвексни (Пакување од 5000)

YAGEO 38.3 к Ohm ±1% 62.5 mW Моќност По Елемент Изолиран 2 Отпорник Мрежа/Низата ±200ppm/°C 0606, Конвексни

DEN 1149.60

Количина на стоки
Достапно

Категорија : - Отпорници, Отпорник Мрежи, Низи.Mfr : - YAGEO.Серија : - YC162. Пакет : - Лента и Ролна (TR).Дел Статус : - Активен. 38.3 к Ohm ±1% 62.5 m W Моќност По Елемент Изолиран 2 Отпорник Мрежа/Низата ±200ppm/°C 0606, Convex Product Спецификација : Категорија : - Отпорници, Отпорник Мрежи, Arrays Mfr : - YAGEOSeries : - YC162 Package : - Лента и Ролна (TR)Дел Статус : - Active Circuit Тип : - Изолирани- : - 38.3 k Tolerance : - ±1%Број на Отпорници : - 2 Resistor Појавување Сооднос : - -Отпорник-Ratio-Лебдат : - -Број на Пиновите : - 4 Power По Елемент : - 62.5 m WTemperature Коефициент : - ±200ppm/°COperating Температура : - -55°C ~ 155°CApplications : - DDRAM, SDRAMMounting Тип : - Површина Mount Package / Случај : - 0606, Convex Supplier Уред Пакет : - -Size / Димензија : - 0.063" L x 0.063" W (1.60 mm x 1.60 mm)Висина - Седиште (Макс) : - 0.020" (0.50 mm)5,000 : - $0.01681.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат