.

.

New
RockTrix - 1.5 инчен Hubcentric Тркала Адаптери (Промени Топ Моделот) Претвора 5x4.5 за да 5х5 (71.5 mm Понесе, 1/2x20 Studs) Компатибилен со Jeep Grand Cherokee Wrangler Слобода - Сребрена Изолација 2 па?

RockTrix - 1.5 инчен Hubcentric Тркала Адаптери (Промени Топ Моделот) Претвора 5x4.5 за да 5х5 (71.5 mm Понесе,

DEN 1438.80

Количина на стоки
Достапно

5" (38mm) Возило Страна Топ Модел : 5x4.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : ПРОЧИТАТЕ ПРЕД КУПУВАЊЕ/ИНСТАЛАЦИЈА - НЕСООДВЕТНА ИНСТАЛАЦИЈА, НЕКОМПАТИБИЛНОСТ, ИЛИ НЕУСПЕХ ДА се РЕ-TORQUE ХАРДВЕР МОЖЕ да ПРЕДИЗВИКА ГУБЕЊЕ НА ВОЛАНОТ И да РЕЗУЛТИРА СО СЕРИОЗНА НЕСРЕЌА, ПОВРЕДА ИЛИ СМРТ - Провери и ре-torque сите ореви во 25-50 милји на инсталација - На вртежен момент клуч е потребно.Додека инсталацијата е едноставна и повеќето видни купувачите можат да го инсталирате самите, препорачуваме професионална инсталација особено ако тоа е вашиот прв пат инсталирање на авто делови.5 mm Студ/Орев Нишка на Теренот : 1/2"x20 [ ОПРЕМА ] Компатибилен со Џип : 1980-2001 Cherokee, 1993-1998 Grand Cherokee, 1987-2006 Wrangler, 2002-2012 Слобода, 1986-1992 Comanche.3) И Тркала Мора да Бидат 5х5" (5x127).ТРКАЛА АДАПТЕРИ (Промени Топ Модел) - Возилото Мора да Биде 5x4.Може да се вклопат другите, потврди користење spacer спецификации.3) топ модел И тркала мора да има 5х5" (5x127) топ моделот.Rock Trix Hubcentric Тркала Адаптер Изолација со Усна.Ќе треба најмалку 1,5" (38mm) на царинење за да се спречи тркала/гуми од допирање на крилата.9 одделение јаглероден челик studs.Се зголемува внатрешниот тркала и дозвола за да ви овозможи да се инсталира пошироката прирабници/гуми.Hubcentric дизајн обезбедува spacer понесе совршено се вклопува во целиот 71.5 mm усна функции како продолжување на hub за да се спречи wobble или вибрации.ВАЖНИ БЕЗБЕДНОСНИ СОВЕТОДАВНИ : вртежен момент повлечи ореви да производителот спецификации.Види Опис за инсталирате дополнителни информации. [ СПЕЦИФИКАЦИИ ] Дебелина : 1.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат