.

.

New
OMAX 40X-2500X USB3 14MP Дигитални Лабораторија Trinocular LED Соединение Микроскоп со Алуминиумска за Носење

OMAX 40X-2500X USB3 14MP Дигитални Лабораторија Trinocular LED Соединение Микроскоп со Алуминиумска за Носење

DEN 21095.76

Количина на стоки
Достапно

Вкупно зголемување : 40 X-100 X-250 X-400 X-1000 X-2500 X; Eyepieces : широко поле WF10 X/18 и WF25 X; Цели : achromatic DIN 4 X, 10 X, 40 X (пролет),100 X (пролет, нафта); Глава : 30 степени склони 360 степени rotatable trinocular siedentopf; Interpupillary : зглоб на вредноста 1-7/8inch ~ 2-15/16inch (48mm ~ 75mm).Диоптрија : прилагодлив на левата окуларот цевка; Nosepiece : се врти, четворни, обратна; Фаза : X-Y механички фаза со скали, опсег 3inch x 1-9/16inch (78mm x 40mm), димензија 5-1/2inch x 4-1/4inch (140mm x 110mm); Фокус : коаксијален на грубата и фината фокус копчиња на двете страни, багажник и крило на вредноста, со тензија контрола и да престане.Осветлување : пренесуваат заменливи 3 W LED светло, прилагодлив интензитет; Кондензаторот : Abbe NA1.25 со ирис отворот дијафрагмата и филтер држач, багажник и крило прилагодување; Цврста метална база и да застане; за Носење : алуминиум; Напојување : AC 100 V ~240 V 50/60 Hz (САД и Канада приклучок).USB3 Дигитална камера - вистинска боја 4096x3288 пиксели (14 M пиксели) - 0.5 X намалување леќа за да се добие поголем поле на гледање - 0.01 mm калибрација слајд : 1mm/100 поделба - Рамка брзина : 6.2 fps во 4096x3286, 54fps на 1024x822 - Софтвер е компатибилен со Windows XP/Vista/7/8/10, Mac OS X и Linux (2.6 и подоцна) оперативни системи - Фаќањето микроскоп фотографии, снимање на видео во живо, мерење на должини, агли, области, уредување на слики - USB3 кабелот вклучен. 5-годишна гаранција против производствени дефекти.Ова е професионална одделение trinocular микроскоп со супер брзина 14 MP USB 3.0 висок квалитет на дигитален микроскоп камера и еден универзален алуминиум за носење.Тоа карактеристики обратна nosepiece, 3 W LED светла осветлување (посветла од 30 W халоген светлина) и сè напредна микроскоп имаат.Тоа е par-фокусна (исто така наречен simul-фокусна) функција, што значи дека сликата е фокусирана преку двете eyepieces и фото цевка и не приказ за префрлување е потребно.Камерата е опремена со напредна софтвер кој може да се направи мерење на примероци и боја, светлина, белиот баланс и други прилагодувања се достапни.Исто така, може да се земе видео клипови за да живеат примероци преку брз USB 3.0 порт за да го споделат со другите.Овој дигитален соединение микроскоп е идеален за професионалци и, исто така, достапни за студентите.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат