.

.

New
Moooni Fandelier Стигнале Кристал Лустерот Тавански Вентилатор Dimmable со Светла и Далечински Управувач Реверзибилна Светлина Комплет Полиран Хром 36 Инчи

Moooni Fandelier Стигнале Кристал Лустерот Тавански Вентилатор Dimmable со Светла и Далечински Управувач Реверзибилна

DEN 6878.16

Количина на стоки
Достапно

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. 【Dimmable Fandelier】 : Затемнување тавански вентилатор со светла има вграден 36 W led панел, заменливи.Светлата се прилагодува осветленоста.Температура на бојата може да биде изменета од 2700 K (Топло бела) да 4500 K (бел ден) и на крајот со 6000 K (Кул Бело). 【Реверзибилна Функција】 : Овој кристал лустерот фан има Напред и Рикверц функција.Промените се вртат насока да се подобри струење.Тоа ќе направи да се чувствувате удобно во текот на годината. 【Повеќе Remote Функции】 : Светлата се прилагодува осветленоста; Боја прилагодлива температура; Шест брзини; Реверзибилна мотор; Стигнале ножеви; Мерењето функција; Ноќниот режим; DC мотор(потивок и повеќе енергетски ефикасни од AC мотор).Фан и светлината на овој прекрасен лустерот фан може да се контролира одделно од страна на далечинскиот управувач. 【Стигнале Ножеви】 : 4 стигнале акрилик фан ножеви.Со дијаметар од 36" кога проширена и 16" кога затворена.На ножеви ќе се протега надвор и го стави во внатрешноста автоматски кога вклучување и исклучување. 【НЕ ГРИЖЕТЕ се, ПО УСЛУГИ】 : Кристали се кршливи.Ако сте примиле неколку скршени кристали или имате било какви други прашања.Ние ќе reissue потребни замени или целосна наплата, наместо.Ве молиме да стигнат до нас во секое време.Demension : ♥ Дијаметар : 36 инчи. ♥ Крошна Дијаметар : 5.9 инчи/15cm.♥ Вкупна Висина : 21 инчи со 5" краток прачка.Moooni Бренд Тавански Вентилатор Лустерот : ♥ Оваа Стигнале Ножеви Тавански Вентилатор е комбинација на тавански вентилатор и лустерот.Тоа е practicability и украсни во исто време. ♥ Dimmable LED Таванот Фан, вие не треба да се грижите за светла биде премногу светли или многу слабо.Оваа 3 промена на боја дизајн го прави фан повеќе лесно се вклопуваат во различни ситуации.♥ Како Кристал Лустерот Фан, тоа би можело да се донесе да се излади во текот на жешките летни.Фан има 3 брзина спектар.Изборот на повеќето удобно правец на ветер сакате, тогаш можете да уживате во вашето време во текот на жешките денови.Инсталација Совети : ♥ ве Молиме проверете димензии пред да нарачате, само за да се обезбеди тоа е погоден за вашата соба. ♥ Ве молиме имајте во предвид дека овој кристал навивач бара само-собрание, треба трпение за да се стави заедно, но тоа ќе биде дефинитивно вреди тоа кога ќе се направи. ♥ Ве молиме внимателно проверете го упатството пред инсталацијата.Обезбеди тела е да се исклучи од електричната мрежа енергија пред инсталацијата. ♥ Исто така можете да го замените надолу род како сакате, но ние ви препорачуваме не подолг од 45 инчи.Ние ви препорачуваме да се побара професионална техничар за помош ако не сте добри во инсталирање.Она што е во кутијата♥ Стигнале тавански вентилатор x1♥ Завртки поставува x1 ♥ Надолу прачки x 2 (5"и 10")♥ Далечински управувач x1♥ Упатството x1♥ Една година гаранција загарантирана.Бесплатен замена, ако делови скршени.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат