.

.

New
TUSY Топлина Притиснете-15 x 15 инчен Дигитален Пренос на Топлина Сублимација, Индустриски Квалитет на T-Shirt Топлина Притиснете Машина

TUSY Топлина Притиснете-15 x 15 инчен Дигитален Пренос на Топлина Сублимација, Индустриски Квалитет на T-Shirt

DEN 408.00

Количина на стоки
Достапно

15 x 15 IN ТОПЛИНА ПРИТИСНЕТЕ МАШИНА : На platen е корисно да се направи сопствени маици за сите familys или пријатели.Совршена машина за дома, индустриски, професионална употреба.LCD ОДБОР за КОНТРОЛА : LCD дисплеи температура и време, и исто така можете да го поставите времето.Температурата Опсег : 32 - 480 ℉; Време Контрола : 0 - 999 секунди, Моќ : 1400 W,Напон:110 V.ПОВЕЌЕ намени : TUSY топлина притиснете машина се идеални за маици, облека, кеси, подлошки, загатки, плочки, и други рамни предмети.Тоа го прави лесен за пренос на боја слики и знаци за текстил, како памук, ткаенини и повеќе.ПРИТИСОК ПРИЛАГОДЛИВИ : топлина притиснете е со притисок прилагодување knob, па може да се прилагоди притисокот според материјалот што се трансфер.Овој притисок прилагодување knob го прави машина стабилна, го намалува шансите на неочекувани несреќи.ПРЕГРЕАТ ЗАШТИТА : Кога температурата на оваа топлина притиснете е премногу високо, може да биде автоматски се исклучени за да се избегнат несреќи, како што гори и оган.Побезбедно и посигурно да ја користите.Моќност : 1400 W, Напон : 110 V ( стандард САД и Канада ).Време Контрола : 0-999 Секунда.Температурата Опсег : 32-482 ℉ (0-250℃).Целосна Палета Притисок Прилагодливи.Моќност : 1400 W, Напон : 110 V ( стандард САД и Канада )Време Контрола : 0-999 Second Temperature Опсег : 32-482 ℉ (0-250℃)Целосен Опсег Притисок Прилагодливи.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат