.

.

New
uxcell 100x32x20x10x3mm Смола Врска со Куп Дијаманти Мелење Тркала 100 Ронки за Карбид Метал

uxcell 100x32x20x10x3mm Смола Врска со Куп Дијаманти Мелење Тркала 100 Ронки за Карбид Метал

DEN 515.76

Количина на стоки
Достапно

100mm надворешен дијаметар, 32-милиметри целокупната длабочина, 100 ронки, сад форма. 20mm монтажа дупка, 10мм x 3мм rim.Материјал : Дијамант, Алуминиум, Смола.Дизајниран за мелење карбид и тешко челик, камен, метал и други обработка и полирање.Едноставен и лесен за употреба, долго услуга живот. 1. 100mm надворешен дијаметар, 20mm монтажа дупка, 10мм x 3мм rim, 32-милиметри целокупната длабочина, 100 ронки, сад форма.2. Дизајниран за мелење карбид и тешко челик, камен, метал и други обработка и полирање, главно се користи во serrated мелење процес.3. Смола обврзници за поедноставен мелење соработка со добар материјал отстранување стапки, додека одржување на ниска термичка влијание врз работата парче.4. Може да се користи во различни алатки и машина апликации.Едноставен и лесен за употреба, долго услуга живот.Спецификација : Име на Производ : Дијамант Мелење Wheel Material : Дијамант, Алуминиум, Resin Outside Дијаметар : 100mm / 3.9 inch Overall Длабочина : 32-милиметри / 1.26 inch Mounting Дупка со Дијаметар : 20mm / 0.8 inch Rim Димензија : 10 x 3мм / 0.39 инчен x 0.12 инчен (W*T)Ронки : 100; Облик : Сад Shape Abrasive Жито : JR; Поврзување Агент : S2 Concentration : 75%на Пакет Содржина : 1 x Дијамант Мелење Wheel Weight : 235g; Боја : Сребро на Ѕвонење, Браун.

Карактеристики на стоката

Product Name:
Diamond Grinding Wheel
Material:
Diamond, Aluminum, Resin
Outside Diameter:
100mm / 3.9 inch
Overall Depth:
32mm / 1.26 inch
Mounting Hole Diameter:
20mm / 0.8 inch
Rim Dimension:
10 x 3mm / 0.39 inch x 0.12 inch (W*T)
Grit:
100; Shape
Abrasive Grain:
JR; Bonding Agent
Concentration:
75%
Package Content:
1 x Diamond Grinding Wheel
Weight:
235g; Color
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат