.

.

New
Ноктите Вежба Малку Сет, Силициум Карбид Дијамант Cuticle Електрични Нокти Датотека и Керамички Акрилик Гел Ноктите Малку Комплет, Акрилик Помине Уметност Алатки

Ноктите Вежба Малку Сет, Силициум Карбид Дијамант Cuticle Електрични Нокти Датотека и Керамички Акрилик Гел

DEN 218.16

Количина на стоки
Достапно

ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛ : Ова помине вежба малку собата е направен од силициум карбид материјал, кој има висока цврстина и трајност.ФУНКЦИЈА : Ова помине малку вежба е многу погодна за поднесување, дупчење, и отстранување на доградба на акрилни нокти природата ноктите.ПРАКТИЧНА настава : Овој помине вежба малку ви овозможува да се подготви на ноктот, чистење на мртвите кожата, во форма и да се скрати ноктите, непречено отстранување на ноктите.РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ : пакетот вклучува 10 Pcs различни форми и големини за да ги задоволат вашите различните потреби.ШИРОК КОМПАТИБИЛНОСТ : Оваа универзална месо тело на 2.35 мм дијаметар е погоден за повеќето мелница на пазарот.Спецификација : Предмет Тип : Ноктите Вежба Малку Сет Материјал : Силициум Карбид Спецификација На Производот : 10 Парче/Set Производ Се Справи Со Дијаметар : Прибл. 2.35 mm / 0.09 во Карактеристики на Производот : Може да Се Користи со Брусење Машина за полски Ноктите, Отстранете Нокти, Маникир, да ги Отстраните Мртвите Кожата, и Брзо да ги Отстрани лак и Разни Фототерапија Гелови.Производ Апликација : Апарати За Домаќинство, Ноктите Салон, Итн.Пакет Листата : 10 x Помине Вежба Малку Set1 x Складирање Кутија.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Nail Drill Bit Set
Material:
Silicon Carbide
Product Specifications:
10 Piece/Set
Product Handle Diameter:
Approx. 2.35mm / 0.09in
Product Features:
Can Be Used with a Sanding Machine to Polish Nails, Remove Nails, Manicure, Remove Dead Skin, and Quickly Remove Nail Polish and Various Phototherapy Gels.
Product Application:
Household, Nail Salon, Etc.
Package List:
10 x Nail Drill Bit Set1 x Storage Box :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат