.

.

New
Estwing #6 Геолошка Јасно Безбедност Очила

Estwing 6 Геолошка Јасно Безбедност Очила

DEN 219.36

Количина на стоки
Достапно

Трае цел живот.За обичниот корисник на projessional.Направена со квалитет и во Америка.Се враќа нема да биде чест на овој closeout објект.Опис на производот За деведесет години, Estwing има преземено гордост во процесот на дизајнирање и производство на најдобрите Американски направени од страна алатки.Нашите чекани и секири се фалсификувани во едно парче од цврст Американски челик да траат цел живот.Овие се tools ќе ги користите, а потоа рака долу до следната генерација.Овде, во Estwing, ние сме постојано работи да продолжи наследство и да се обезбеди најдобрите алатки на располагање.Ние не остатокот на нашата слава, но продолжи да напредува, со секој клиент во умот, од неформални корисникот за сериозни професионални.Estwing алатки направена со квалитет, и сите алатки што е прикажано во овој каталог се со гордост се произведени во Америка Од Производителот треба секогаш да се носат заштитни очила при користење рачни алатки, за да се заштитат очите.Овие очила имаат мека, јасно винил рамка со заменливи исчистите леќите.На очила се одржа во место со удобни, прилагодливи еластична рака.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат