.

.

New
18-8 Нерѓосувачки Челик Машина Завртка, Обична Заврши, Vented, Хексадецимален Главата, Надворешната Хексадецимален Диск, 3/8 Должина, #6-32 Теми (Пакување од 10)

18-8 Нерѓосувачки Челик Машина Завртка, Обична Заврши, Vented, Хексадецимален Главата, Надворешната Хексадецимален

DEN 146.64

Количина на стоки
Достапно

18-8 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила.Хексадецимален главата има шест рамни страни дека клуч може да зафат од страна, овозможување на употреба кога нема простор погоре за возачот.Venting преку должината на завртката им овозможува на течност и гас за ослободување од слепа прислушувани дупка.Обичен површината нема крај или обложување.На 18-8 нерѓосувачки челик vented машина завртката е обичен заврши и хексадецимален главата.На 18-8 нерѓосувачки челик материјал дава сила и нуди добра отпорност на корозија во многу средини.Материјалот може да биде малку магнетни.На хексадецимален главата има шест рамни страни дека клуч може да потпора да се сврти на завртката од страна, овозможување на употреба кога нема простор над главата за возачот.На завртката е drilled преку својата должина за да им овозможи на течност и гас да се пропустливи од дното на слепи прислушувани дупка, и често се користи во вакуум системи.Машина завртки се навој сврзувачки елементи кои се обично се користи со ореви или drilled и прислушувани (навој) дупки.Машина завртки се достапни со различни главата форми, кои се утврди како на завртката се поврзува со парење површина, и се вози стилови, што се утврди типот на возачот се бара за инсталација и отстранување на завртка.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат