.

.

New
Фотоелектрически Близина Прекинувач, Abs DC12-24V Текст Тековната Фотоелектрически Сензор

Фотоелектрически Близина Прекинувач, Abs DC12-24V Текст Тековната Фотоелектрически Сензор

DEN 278.16

Количина на стоки
Достапно

Висока прецизност, брз одговор, силна анти-мешање способност.Фотоелектрически користи блокирање или одраз на откриен објект на зрак, за да се открие постоење на објектот.Фотоелектрически ги претвора текст во јачина на предавателот и приемникот детектира објект според силата или примено светлина.Објекти на метал, и објекти кои се рефлектираат (или светло) може да се открие.Во останува отворен, и се затвора кога ќе се детектира објектот во откривање спектар.Фотоелектрически Префрлете се користи блокирање или одраз на откриен објект на зрак, за да се открие постоење на објектот.Фотоелектрически Префрлете ги претвора текст тековни во светлосен сигнал од предавателот и приемникот ќе го открие целта објект според силата или присуство на примено светлина.Објекти не се ограничени на метал, и сите објекти кои се рефлектираат светлината (или го блокираат светлината) може да биде откриен.Switch останува отворен, и се затвора кога ќе се детектира објектот во откривање спектар.Висока прецизност, брз одговор, силна анти-мешање способност.

Карактеристики на стоката

Model:
E3F-DS10P1
Detection Range:
10cm, ±10%
Detection Range Adjustment:
sensitivity regulator
Detection Target:
transparent/opaque object
Response Time:
1ms
On-delay:
1.5ms
Light Source:
infrared light 660nm
Supply Voltage:
DC12-24V(6-36V) impulse (P-P) Withstand Voltage
Voltage Influence:
±10% detection distance (within ±15% of rated supply voltage range)
Current Consumption:
N.P type
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат