.

.

New
РБС-100, DC-DC Цврста Состојба Реле 5-220 V DC со Не-Контактирајте го Вклучите, SSR-100 DD

РБС-100, DC-DC Цврста Состојба Реле 5-220 V DC со Не-Контактирајте го Вклучите, SSR-100 DD

DEN 503.76

Количина на стоки
Достапно

Контрола Метод : На цврста состојба relay користи DC-DC контрола метод, кој може да обезбеди стабилни перформанси.Оптоварување Тековната : 100 A, Оптоварување Напон : 5-220 VDC, Контрола на Напон : 3-32 VDC, Контрола на струјата : DC : 5-50m A.Инсталација : На цврста состојба relay користи им била заклучена инсталација метод, лесно да се инсталира и да ги отстраните.Топлина Дисипација : реле има чист алуминиум топлина мијалник основна плоча за брзо топлина дисипација.Материјал : цврста состојба реле е направен од thyristor и optoelectronic со не-контакт switch.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Solid State Relay Control Method
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат