.

.

New
Ftory Сензор Прекинувач, E18-B03P1 5-30cm DC 3 Жица 6-36V PNP IR Фотоелектрически Сензор Префрлате

Ftory Сензор Прекинувач, E18-B03P1 5-30cm DC 3 Жица 6-36V PNP IR Фотоелектрически Сензор Префрлате

DEN 1344.00

Количина на стоки
Достапно

【Лесен за Употреба】Оваа фотоелектрически префрлување може да се користи со tachometer/тајмер. 【Поврзани Параметри】напонот на оваа опција е 6-36 VDC,излезна струја е на 300m A,и со големи откривање на далечина дека е 5-30cm. 【Лесно да се Инсталира】Оваа фотоелектрически сензор switch Излез тип е PNP 3 Жица, и е лесен за изгледот на жица. 【Автоматизација Switch】Оваа DC 3 жица 6-36 V PNP IR фотоелектрически сензор switch карактеристики конекции шалтер, индустриска автоматизација. 【Висока Стабилност】Оваа фотоелектрически сензор switch карактеристики за висока чувствителност,и добра стабилност.Опис : Ова фотоелектрически префрлување може да се користи со tachometer/тајмер,напонот е 6-36 VDC,излезна струја е на 300m A,и со големи откривање на далечина дека is5-30cm.карактеристики конекции шалтер, индустриска автоматизација,и со висока чувствителност,и добра стабилност.Спецификации : Напон : 6-36 VDC Излез тековната : 300m A Откривање на далечина : за 5-30cm Излез тип на : PNP 3 жица Жици : Браун : напојување +; Сино : напојување -; Црна : ниво сигнал на Одговор на фреквенција : 0.5 KHZ Карактеристики : connection шалтер, индустриска автоматизација, Големина : како на сликата Тежина : 68g Пакет се вклучени : 1 x фотоелектрически switch сензор answer : ___________________________ Note : Кога товарот е поврзан фотоелектрически прекинувачи е поголема отколку на 300m A, користете мали реле конверзија Кога фотоелектрически прекинувачот е поврзан тежок товар, но, исто така, треба мали реле.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат