.

.

New
TapeCase М-5.625 X 72YD Зелена Полиестер/Силикони селотејп, 72 yd. Должина, 5.625 Ширина

TapeCase М-5.625 X 72YD Зелена Полиестер/Силикони селотејп, 72 yd. Должина, 5.625 Ширина

DEN 848.16

Количина на стоки
Достапно

Општа намена и маскирање во боени апликации.Висока температура силикони лепило.Withstands 400 степени F печење циклуси.М серија лента е полиестер филм, еден обложени со силиконски притисок чувствителни лепило е зелена, 2 мили, висока температура маскирање лента и полиестер поддршка со силиконски лепило.Оваа зелена проѕирна лента се користи за различни апликации, особено за маскирање во прав-слој процеси или (најчесто) поврзување и спојување апликации.Withstands температури до 400°F / 204°C. Карактеристики на Производот : .Tape Case Зелена Висока Температура Маскирање/Спојување Лента направи спојување webs полесно и поефикасно, со посилни и посигурни splices.Нашите спојување ленти се дизајнирани со точниот износ на капи и сила на смолкнување за секој тип на splice—од splittable летање спојување на нула брзо спојување на V и W моделот на спојување.Tape Case Зелена Висока Температура Маскирање/Спојување Лента ќе помогне да се насочат на вашиот процес, се минимизираат притиснете престој, и да заштедите пари.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат