.

.

New
Вилици Заштита Маска, 2 парчиња Магнетни Заменик Вилица Заштитници Мултифункционален ABS Не се Лизга Рамни Површини за Накит Одлуки за Gunsmithing за Машини(4.5 инчи)

Вилици Заштита Маска, 2 парчиња Магнетни Заменик Вилица Заштитници Мултифункционален ABS Не се Лизга Рамни

DEN 306.96

Количина на стоки
Достапно

Издржлив Материјал : Направен од одлични АБС материјал, кој има висока цврстина, отпорност, набитост и издржливост.Главна Цел : магнетното менгеме на назад вилица подлога главно се користи за да се спречи оштетување на површината на работното парче кога менгеме на назад е сериозна.Широк Апликации : Погоден за дрво, метал, пластика делови, најчесто се користат во дрво, изработка на накит, ракотворби, навој објекти, цевки, итн.V Обликот Жлебови : Со специјално дизајнирани V обликот на површината и edge, тоа може да се поправи и да се заштити круг делови или поддршка на рамен делови кога се стега.Моќен Магнет : моќен изграден во магнет цврсто поправки вилиците на менгеме на назад во место, и тоа не е лесно да се лизга или да падне во употреба.Функција : 1. V Обликот Жлебови : Со специјално дизајнирани V обликот на површината и edge, тоа може да се поправи и да се заштити круг делови или поддршка на рамен делови кога се стега.2. Моќен Магнет : моќен изграден во магнет цврсто поправки вилиците на менгеме на назад во место, и тоа не е лесно да се лизга или да падне во употреба.3. Главна Цел : магнетното менгеме на назад вилица подлога главно се користи за да се спречи оштетување на површината на работното парче кога менгеме на назад е сериозна.4. Издржлив Материјал : Направен од одлични АБС материјал, кој има висока цврстина, отпорност, набитост и издржливост.5. Широк Апликации : Погоден за дрво, метал, пластика делови, најчесто се користат во дрво, изработка на накит, ракотворби, навој објекти, цевки, итн.Спецификација : Предмет Тип : Вилици Заштита Cover Material : ABSColor : Orange Surface Стил : Flat Purpose : се Користи за да се спречи површината на работното парче од се оштетат кога се користи вилицата на менгеме на назад стеги на workpiece Applicable Сценарија : менгеме на назад блок, вежба притиснете менгеме на назад, месинг чекан, се стега, менгеме на назад, мелење клешти, итн.Пакет Листата : 2 x Вилица Заштита Covers Note : Кога инсталирање на заштитна маска, ве молиме да го отстраните burrs од вилиците на менгеме на назад.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Jaws Protection Cover
Material:
ABS
Color:
Orange
Surface Style:
Flat
Purpose:
Used to prevent the surface of the workpiece from being damaged when the jaw of the vise clamps the workpiece
Applicable Scenarios:
Vise block, drill press vise, brass hammer, clamp, vise, grinding pliers, etc.
Package List:
2 x Jaw Protection Covers :
When installing the protective cover, please remove the burrs from the jaws of the vise. :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат