.

.

New
OrthoVet (X-Мала Треска за Кучиња Задната Нога, Задна Нога Нога Шина за Куче е со Повреди или Артритис

OrthoVet (X-Мала Треска за Кучиња Задната Нога, Задна Нога Нога Шина за Куче е со Повреди или Артритис

DEN 1896.00

Количина на стоки
Достапно

Со нашите лесно кука и јамка затворање на системот, обезбедување на вашето домашно милениче нога, глуждот и шепа за да се обезбеди безбедна и добро се вклопуваат.ЕДНОСТАВЕН И економичен НАЧИН ЗА ЛЕКУВАЊЕ на ПОВРЕДИ – се Грижат за вашиот повредени домашно милениче може да биде предизвик.ЗАШТИТЕТЕ го ВАШЕТО домашно МИЛЕНИЧЕ Е СКРШЕН ИЛИ WEANED НОГАТА – Orthovet' s Задните Нозе се Подготвуваат За Кучиња е дизајниран за повреди и артритични тип на прашања кои може да се попречи вашето домашно милениче активност.НАОЃАЊЕ НА ПРАВОТО FIT – Orthovet' s Куче Шина за Задните Нозе се нудат во опсег на големини за да одговара на ВАШИТЕ домашни МИЛЕНИЧИЊА.Нашите splints нудиме едноставен и економичен начин да се третираат многу чести повреди како што се Ослабени / Нестабилен екстремитети поради.Нашите куче и мачка splints нудат заштита, поддршка и утеха на ослабен, нестабилен екстремитети поради sprains, или пукнатини или други заболувања како кучешки артритис.Sprains Фрактури Кучешки Артритис Knuckling Скочниот Хипер-Продолжување Искинати Лигаменти Или Тетивите Brachial Plexus Avulsion Дислокација на Зглобовите Flexural деформитет Fibro cartilaginous embolism Дегенеративни myelopathy Операции, Оштетување на Нервите Прашања Поврзани со Трајни Лесен Дизајн обезбедува поддршка и заштита!Направен од лесен трајни ABS пластика и обрабени со мека cushiony пена поставата за вашите миленици ден-за-ден активности!Со нашите лесно кука и јамка затворање на системот, Големини се движат од XX-Small да X-Large, наоѓање на правото се вклопуваат се направи едноставна!Проверете нашите други големини во нашата продавница да го најде вистинскиот одговара за вашиот најдобар пријател!Следете ги Вклучите Табелата Инструкции од страна на мерење од најдолг ноктот запирање само под задниот дел на коленото, а потоа од Центарот на Скочниот назад на истата ноктот.ИЗДРЖЛИВ, ЛЕСЕН ДИЗАЈН – Orthovet' s се рачно изработени во САД од издржлив, лесен ABS пластика и лесни пена обидел да се обезбеди заштита и cushioned удобност за вашето домашно милениче е ден на ден живот.Нашите Orthovet Куче Нога Треска обезбедува заедничка поддршка на вашето домашно милениче треба да им помогне да се справат со повреди, или услови кои инаку може да се намали нивната мобилност намалување на нивниот квалитет на живот.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат