.

.

New
WUIO Соларни Безбедносни Камери Отворено,Tuya 3MP HD 4G/WIFI Ниска Моќност Соларни Камера PTZ Ноќ Визија двонасочна Аудио Соларен Панел Отворено Следење на Соларна Енергија IP

WUIO Соларни Безбедносни Камери Отворено,Tuya 3MP HD 4G/WIFI Ниска Моќност Соларни Камера PTZ Ноќ Визија двонасочна

DEN 3576.00

Количина на стоки
Достапно

[8 W Соларен Панел+вграден во 19200mah Батеријата]1.Ултра ниска потрошувачка на енергија, долг време на мирување, и интелигентни заштеда на енергија функција.2.Со соларни полнење функција.3.Вграден-во 19200mah батеријата,needn купувам дополнителна батерија. [Сите Околу Видите PTZ IP Камера]1.Omnidirectional PTZ контрола, хоризонтална агол на ротација 355°, вертикална ротација агол од 90°,2.Ротација на IP камера може да се контролира во секое време и насекаде каде преку мобилен телефон. [Движење Откривање на Алармот,IP66 Водоотпорен]Движење откривање на Алармот,кога некој паузи во површина и испрати push нотификација.Камерата поддржува IP66 отворено водоотпорен, поддржува молња заштита, лесно може да се справи со грмотевици, и е погодна за различни отворен средини. [Двонасочна аудио видео надзор Камера]може да се види, слушне и да зборува преку нашиот сончев IP камера.Вграден микрофон и звучник,Без разлика колку далеку,можете лесно може да се зборува на бебето,chil,семејство преку камерата во 24/7 далечина.Дури и ако сте надвор од вашиот дом,преку камера,ќе може да се зборува за испорака човек,како да се справи со вашиот пакет. [Три Ноќ Визија Режими]камерата има starlight ноќ визија функција, јасна слика во текот на ноќта, со 6 Pcs инфрацрвени зраци светлина за 24 часа, бдеење, камерата ноќ визија опсег во темно до 15 МИЛИОНИ, во превенција од безбедносни закани имаат многу добра гаранција.6pcs бела LED може да се постигне до 20-30 метри оддалеченост боја визија ноќ функција.Тип : ip camera High Дефиниција : 3.0 Megapixels Lens (mm) : 3.6 mm Style : Купола Camera Certification : CEConnectivity : WIFISmart home platform : other Smart home platform : Alexa Smart home platform : Tuya Smart home platform : Google Assistant Installation : Side Wall Заградата : Side Power Потрошувачка(W) : 8 WColor : black Sensor : CMOSMegapixels : 3 MPSensor Бренд : SONYSpecial Карактеристики : Водоотпорен / Weatherproof Storage : 128 GAlarm Акција : bollmann) телефон Alarm Alarm Акција : e-mail Photo Video Формат на Компресија : H. 265 Power Набавка : Normal TF Картичка : 128 G ТФ Card IR Растојание(м) : 20 MPower Снабдување(V) : 5 VModel Број : Соларни PTZ Camera Viewing Агол : 90°Технологија : Пан Навалите Zoom Dimensions (L x W x D)(mm) : 287*201*172 MMSupported Мобилни Системи : Android Supported Мобилни Системи : ios.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат