.

.

New
Macor, MAC2-241212, Machinable Керамички Лист, 1 1/2 Дебела X 12 X 12

Macor, MAC2-241212, Machinable Керамички Лист, 1 1/2 Дебела X 12 X 12

DEN 2316.00

Количина на стоки
Достапно

Лесно изработени керамички користење на стандардни секачи и практики-се користи како направат прототип за производство материјал каде керамички може да биде потребно-може да се одржи и да бидат изработени со многу точни tolerances т.е. +/-.0001" и површина завршува надолу за да 1-2 ра-тоа континуирано останува стабилна во 800°C со максимална врв на 1000°C-како електричен изолатор, особено при високи температури, тоа е одличен во високи напони и широк спектар на фреквенции-коефициент на термичка експанзија лесно натпревари повеќето метали и запечатување стакло.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат