.

.

New
eDragon 2 Пакет, Cat5e Сина Ethernet Patch Кабел, Snagless/Моделирани се Подигне, 20 Метри

eDragon 2 Пакет, Cat5e Сина Ethernet Patch Кабел, Snagless/Моделирани се Подигне, 20 Метри

DEN 641.04

Количина на стоки
Достапно

Високи Перформанси RJ45 Ethernet Patch Кабел обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што се Компјутери, компјутерски сервери, принтери, рутери, switch кутии, мрежа медиуми играчи и многу повеќе.Иднина-доказ вашата мрежа за 10-Gigabit Ethernet (наназад компатибилен со сите постоечки Брз Етернет и Gigabit Ethernet) ги Исполнува или го надминува перформансите во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 стандард.На конектори со позлатени контакти, лиен вирус-олеснување чизми, и snagless калапи се спротивстави на корозија, да обезбеди трајност, и да се обезбеди безбедна конекција; Голи бакар проводници за подобрување на кабел перформанси и во согласност со УЛ 444 спецификации за комуникации кабли.Флексибилни и издржливи кабел со висок пропусен опсег до 350 Mhz (CAT5 E) гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud computing, видео надзор, и онлајн high definition видео стриминг.Минимална бучава и пречки, поради неговата 4-пар на unshielded извртени бакар насоки и тешка, но сепак флексибилен ПВЦ јакна.Тешка должност, финтата-помалку калапи прави кабелска инсталација и ракување со напор.Cat5e Ethernet кабли од 20 метри должина имаат различни намени.Овие кабли ќе се обезбеди поголема достигне за оние ситуации кои бараат повеќе сериозни растојанија.Овие Ethernet Кабли се одличен за домашна канцеларија или било која друга средина.Оваа UPC е заштитна марка под e Dragon Inc.Секое прекршување ќе се изјасниле дека без никакво претходно предупредување.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат