.

.

New
Колумбија Мажите Сребро Риџ 2.0 Долг Ракав Кошула

Колумбија Мажите Сребро Риџ 2.0 Долг Ракав Кошула

DEN 568.32

Количина на стоки
Достапно

100% Најлон.Увезени.OMNI-СЕНКА : Се безбедни и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.OMNI-ФИТИЛ : The ultimate влага управување со технологија за градско.Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и вашата облека да се исуши.БРЗО СУШЕЊЕ – СОНЦЕ ЉУБОВ : Едноставен, но разноврсна, изработени од 100% најлон, ова трајни долг ракав кошула е изграден за сестрана акција на патио или на патеката.ПРИЛАГОДЛИВИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Пред копчето надолу затворање, два во градите џебови, се тркалаат ракави, со табот носители, и vented назад додадете прилагодливи и дише удобност во ова отворено подготвени кошула.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека за разлика од другите.Ние ги користиме само највисок квалитет на материјали, стручна изработка, и трајни крои.Ова е удобно кошула ќе уживате за сезони за да се дојде.Техничка кошула со стил, на ова копче-up е изграден од трајни најлон, па тоа има свој против snagged гранки и brambles.Wicking технологија и UPF 50 заштита од сонце обезбеди покриеност кога таму не е облак на небото.Овој повик со долги ракави shirt е направен од брзо сушење најлон, дизајниран за удобно перформанси.Убаво карактеристики вклучуваат две градите џебови, roll-up ракави, со табот на сопствениците да ги задржи во место, додека vented назад, и пати во текот јака додава копче-up класа.Колумбија ја нуди оваа машка кошула во бои и големини.Продолжен големината на располагање.Редовно Се Вклопуваат.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да ракавот.Ако излезе со делумна број, тркалезни до следното дури и бројот.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат