.

.

New
Бриз Agel Лепак за Позадина Гипс, Моќ, Сет од 2, 77776-00000-00

Бриз Agel Лепак за Позадина Гипс, Моќ, Сет од 2, 77776-00000-00

DEN 1039.20

Количина на стоки
Достапно

Има објекти до 1 кг на завртка (2 килограми со двете завртки).Може да се отстрани без трага.Обновливи со нови лепливи ленти.Лепило Помине за Wallpaper & Гипс 2kg На бриз Лепило Помине за Wallpaper & Гипс и соодветните Лепливи Ленти вклучени, е специјално дизајниран за лесно монтирање и безбедна се одржи на текстура и чувствителни површини како позадина или гипс до 2 кг на ноктите.Нудат лесен начин да висат слики или декорација без да се оштети вашата површина или да се расправаме поврзани со алатки како чекан или вежба.Благодарение на Powerstrips Технологија тие се супер едноставен за користење и се отстранува без трага.Ништо не е оставено но чиста и недопрена површината.Можете дури и повторна употреба на Лепило Помине со нов Адхезивна Лента. - За текстура и чувствителни површини како позадина или гипс - За објекти до 2kg* по ноктите или 4kg користење на 2 ноктите се Отстранува без трага - Обновливи со нова лента *За оптимални резултати ве молиме да го прочитате упатството летокот Е бриз Лепило Помине за Wallpaper & Гипс 2 кг, заедно со две вклучени Лепливи Ленти за Wallpaper & Гипс 2 кг, е едноставна, безбедна и штета бесплатен начин да висат слики и други украсни предмети до 2 кг на ноктите на текстура и чувствителни површини како што се позадината и гипс.Како да се применуваат Чекор по чекор - Обезбеди најдобри можни врска со чистење на површината на нечистотија и прашина со прашина на платно. - Прво, ќе се применуваат Адхезивна Лента на погруб површината, така што во случај на позадина или гипс секогаш прво се примени на ѕидот, со сини табот свртен кон ѕидот.Пред да го користите, бидете сигурни дека вашата површина е доволно силна за да донесе тежината на објектот што сакате да ја прикачите. - Притиснете надолу се рамномерно во текот на целиот лента за најмалку 5 секунди и само тогаш отстранете ја заштитната foil.By притискање надолу како овој флексибилен полимерни синџири се активира и форма, У форма на линкови со површината.Тоа е овие линкови кои даваат таква безбедна и сигурна врска, па потешко и рамномерно вас.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат