.

.

New
Чистење маска со глина и со АХА киселини за лице, Длабоко Чистење, ARAVIA 100 ml, 3.4 Fl Мл

Чистење маска со глина и со АХА киселини за лице, Длабоко Чистење, ARAVIA 100 ml, 3.4 Fl Мл

DEN 295.20

Количина на стоки
Достапно

Удобно и ефикасно чистење маска врз основа на зелена глина и АХА-киселини е наменет за домашна нега на мрсна кожа.Маска внимателно ги отстранува нечистотиите и салда на себум, длабоко чисти порите, придонесува кон нивното стеснување.Клеј е корисен за мрсна кожа склони кон појава на акни, смирувачки, анти-воспалителни и detoxifying ефект.Киселини кои ја сочинуваат маска, чиста затнат лојните жлезди, ја нормализира липидите рамнотежа, да се стимулира регенерација, настани надвор тонот на кожата.Масло од авокадо ја подобрува процесот на регенерација на кожата борбата против слободните радикали.Со редовно користење на маски кожата станува мат тон и свежо нов изглед.Тоа се препорачува за домашна нега 1-2 пати неделно за длабоко чистење мрсна кожа.НАМЕНА : за завиткување постапка.Се препорачува во случај на проблеми : Целулитот фаза 1-3 локализиран масти депозити.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : стави маска густа слој на чисти лицето, избегнување на очите.Оставете за 5 минути.Ги измиете маската со топла вода.Во текот на примена на кожата маска може да почувствувате мало пецкање против киселини.Удобно и ефикасно чистење маска врз основа на зелена глина и АХА киселини.Маска темелно ги отстранува нечистотиите и себум остатоци, длабоко чисти порите, придонесува кон нивното стеснување.Глина има корисен ефект на мрсна кожа склони кон појава на акни, смирува, има detoxifying ефект.Киселини во маска за чистење на затнати канали на лојните жлезди, ја нормализира липидите рамнотежа, да се стимулира процесот на регенерација, па дури и надвор тонот на кожата.Масло од авокадо ја подобрува кожата регенерација и се бори против слободните радикали.Со редовна употреба на маска, кожата станува мат и свежо.PH 3.0 Препорачува за домашна грижа на 1-2 пати неделно за длабинско чистење на кожата на лицето.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат