.

.

New
3M 69021-случај Специјалност Висока Температура Маскирање Лента 501+ Тен, 1490 mm x 55 m 7.3 мили (Пакување од 7)

3M 69021-случај Специјалност Висока Температура Маскирање Лента 501+ Тен, 1490 mm x 55 m 7.3 мили (Пакување

DEN 16198.80

Количина на стоки
Достапно

Ги отстранува чисто во едно парче без лепило остатоци, со минимизирање на несаканите нагон за чешање на окото.Withstands површината температури до 300°F/150°C околу 30 минути.Држи безбедно преку повеќе или продолжен процес циклуси.Ниска развивам подобрува ракување во широк-ширина апликации.Противи се наслика крварат-преку да помогне да се создаде остра боја линии.Тен поддршка солзи лесно и се противи slivering.Ние дизајниран 3 M Специјалност Висока Температура Маскирање Лента 501+ да ја испорача чиста боја линии каде што површината температури може да достигне до 300°F/150°C. на Оваа тен палачинка хартија лента е идеална за критичко боја маскирање апликации во специјализирани возила, автомобилската и индустриски пазари, каде што силно стопанство и високи-температура перформанси е потребно.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат