.

.

New
Напон Детектори, Стандард Широк Опсег на Напон Тест Молив Не-контакт Voltmeter Тестер на Напон за Внатрешна Отворено

Напон Детектори, Стандард Широк Опсег на Напон Тест Молив Не-контакт Voltmeter Тестер на Напон за Внатрешна

DEN 294.96

Количина на стоки
Достапно

Безбеден и Удобен : Напон Пенкало Тестер Detectes Напон во Не-Контакт Начин, Па Не се Грижи за Таму Може да биде било Можноста да се биде Шокиран од страна на Електрична енергија.Не-Контактирајте со Тестер на Напон со Тестирање на Широк Опсег : Ова Не-Контакт Напон Тестер на Напон во рок од 24 V-1000 V AC, Сите Електрични Апарати во Вашето Семејство може да бидат Тестирани од тоа.Висока Ефективност : колку Што Напонот е Откриен, го Доведе во Тестер Пенкало ќе Блесне.Професионален Тестер : Тоа е Совршено Погодни и за DIY'ers, Хобисти и Домашни Сопственици, Тоа Ви Помага да го Направи Првиот и најважниот Безбедност на Проверка.Мултифункционален, Лесен за Употреба : Тоа, исто Така Делува како Итен Светилка која може да го осветлите Работна Површина, Можете да го Користите Не Контакт Детектор на Напон во прекинувачи, Осветлување Тела, Прекинувачи, Куќи, Жици и Каде Што тоа е Потребно.Опис : UT12 Серија Не-Контакт Детектор на Напон е модернизиран, не-контакт AC напон детектор произведен од Компанија што може да биде наложено од страна на слух, вид и на допир.Тоа е многу деликатна и лесно да се носат.Тоа може да се примени за домаќинствата, индустриски, електрични и други оддели да брзо да се утврди дали живеат линија на работното место или дома е во живо.AC напон спектар е 24 V~1000 V.Карактеристики : Не-Контакт Тестер на Напон со Тестирање на Широк Опсег : Ова Не-Контакт Напон Тестер на Напон во рок од 24 V-1000 V AC, Сите Електрични Апарати во Вашето Семејство може да бидат Тестирани од тоа.Безбеден и Удобен : Напон Пенкало Тестер Detectes Напон во Не-Контакт Начин, Па Не се Грижи за Таму Може да биде било Можноста да се биде Шокиран од страна на Електрична енергија.Висока Ефективност : колку Што Напонот е Откриен, го Доведе во Тестер Пенкало ќе Блесне.Мултифункционален, Лесен за Употреба : Тоа, исто Така Делува како Итен Светилка која може да го осветлите Работна Површина, Можете да го Користите Не Контакт Детектор на Напон во прекинувачи, Осветлување Тела, Прекинувачи, Куќи, Жици и Каде Што тоа е Потребно.Професионален Тестер : Тоа е Совршено Погодни и за DIY'ers, Хобисти и Домашни Сопственици, Тоа Ви Помага да го Направи Првиот и најважниот Безбедност на Проверка.Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нова Боја : Како што е прикажано на сликата Големина : Како што е прикажано на сликата се Исполнат четврта класа 1000 V да Автоматско исклучување да LED индикација да Ниско ниво на батеријата индикатор за да Автоматско индукција да Вибрации индикација да Батеријата 2*AAA батерија(Не inlcuded).

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат