.

.

New
swq Двојна Моќ Научен Калкулатор, Симпатична Модерен 12-Цифрениот Widescreen Мулти-Функција на Калкулаторот,на Соодветни Сметководствени Студент Научни (Боја : Бела, Голе?

swq Двојна Моќ Научен Калкулатор, Симпатична Модерен 12-Цифрениот Widescreen Мулти-Функција на Калкулаторот,на

DEN 1011.60

Количина на стоки
Достапно

# Смола копчето : изработени од АБС смола материјал, со голема сила, добра цврстина, трајни и носат-отпорни. # 12-цифрениот екранот се : големи фонтови, на екранот фонтови се јасни во поглед кога го користите калкулаторот. # Двојна моќ двојна моќ : соларен панел + заменливи 1.5 v копчето батеријата на задниот дел, така што вашиот калкулатор може да се користат непречено и има долг век на батеријата. # Рамен копчиња : ABS смола големи копчиња, јасно броеви, не се лизга и издржливи. # Апликација : различни кориснички сценарија, секојдневно аритметика, супермаркет касиерот, финансиска пресметка, десктоп канцеларија.Производ : Calculator Display цифри : 12 digits Screen материјал : LCDSize : 16.5*10.3*1.5 cm/6.5*4.1*0.6 in Color : бела, црна, сина, pink Application : Училиште/Home/Училницата/Центар/Канцеларија* Широк опсег на употреба : Овој калкулатор е погодна за многу прилики, како што се бизнис, канцеларија, дома, основниот буџет, училиште, итн.Тоа не заземаат премногу десктоп простор, но тоа е доволно голем за да биде удобно да се користи.Нејзините навалите и аглеста екран направи Можете лесно да ги видите на пресметка на резултатите.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат