.

.

New
USAOPOLY На Сјае Избега од Превиди Хотел На Кодирани Игра Хрониките

USAOPOLY На Сјае Избега од Превиди Хотел На Кодирани Игра Хрониките

DEN 636.00

Количина на стоки
Достапно

Избегне паѓање жртва на Џек Torrance и Превиди Хотел во оваа мистерија игра на табла со уникатни приказни, загатки, и многу повеќе.Работат заедно за да се декодира загатки кои треба да избега од Превиди Хотел - оваа 2-дел играчкото искуство што е одлично за играчи подготвени за предизвик!.Кодирани Хроники е at-home бегство соба, комплет кој содржи сè што ви треба, можете да се обезбеди соба!.Вклучува 4 Наративен Списанија, 4 Соба Плочки, 44 Поим Картички, 11 Тајна Коверти, 2 Ликови Standees, 1 Хотел Гостин Водич.Играчи 1-6 Век 17+ 100+ Мин Игра Време. "Еве Џони!" Во Сјајна : Бегство од Превиди Хотел, 1 или повеќе играчи ја преземе улогата на Wendy и Дени и да работат заедно за да барате начин за излез!Користете психофизички способности како "светол" да се реши предизвик загатки, но пазете се од Џек и хотел во себе, што се заговор за да се задржи Torrance семејство заробеник.Можете да добиете Wendy и Дени надвор од Превиди Хотел, додека избегнување на секира-користеше Џек?За Кодирани Хроники : Кодирани Хроники е at-home бегство соба стил на игра каде што играчите работат заедно за да го отклучите индиции и решавање на загатки со помош на единствен код откривајќи механичар.Секоја игра нуди уникатна приказната и цел е да се обезбеди еден-на-еден вид игра-игра искуство.".

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат