.

.

New
Ноќни Sleeper за Бебето, ALVOD Бебе Bassinet, Бебе Креветчето Бебе бебе соба со Кревет за Деца, 9 Прилагодлива Висина за Кревет Троседот, Дише Мрежа, Лесно се Соберат (Светло Си?

Ноќни Sleeper за Бебето, ALVOD Бебе Bassinet, Бебе Креветчето Бебе бебе соба со Кревет за Деца, 9 Прилагодлива

DEN 2313.60

Количина на стоки
Достапно

Флексибилни Висина за Ноќни Употреба : Ова бебе bassinet со 9 приспособување на висина на дршката може да се вклопат флексибилно според вашиот кревет или троседот.Тоа е навистина убаво да се чувствуваат безбедно цела ноќ и имате малку еден доволно блиску за да можете да ја проверите на вашето бебе без да излезат од кревет.Мека и Кожа-пријателски Материјал : ALVOD бебе кревет во кревет е произведен со удобни, меки и кожа-пријателски материјал кој е повеќе во линија со бебиња' раст потреби и го прави вашето бебе момчиња и девојчиња се чувствуваат пријатно.Комуницирате со Вашите Бебиња : На дише мрежа на страната дава мир на умот, може да го види бебето, преку тоа.Тоа може да се конвертира во кревет sleeper од unzipping една страна и тоа влечење до креветот.Го прават тоа полесно да комуницирате или да се игра со твоите sweeties во секое време.Лесно да се Соберат : Нема инструмент потребно.Монтажа на оваа младата bassinet е прилично лесно.Тоа ќе трае помалку од 10 минути и се подготвени за употреба.На bassinet и душек поклопецот се отстранува и се перат.Ова бебе креветчето е одличен избор за новороденче 0-6 месеци.Безбедност Надгради : бебето кревет доаѓа со дополнителни 2 ремени.Заврши на врвка за околу кревет душек, се прилагоди на висината на бебе бебе соба со кревет за соодветна висина, а потоа поврзете ги тока на дното, така бебето креветчето ќе не budge.Ова бебе bassinet одговара на новороденче до 6 месеци (6-19.8 lbs).Оваа bassinet за бебето ги исполнува прописи за безбедност.Тоа може да се користи како самостоен bassinet во текот на денот, како и ноќни sleeper за ноќта грижа.Претворање на оваа bassinet да ноќни sleeper едноставно со zipping надолу на страната ткаенина, одлична за бебе нега во текот на ноќта.На дише мрежа страни се обезбеди свеж струење кога вашето дете е внатре, и да ви даде брз увид на вашиот мало бебе.Овој кревет bassinet може да се спречи бебе од refluxing и одлевање млеко ефикасно со 3-8 степени навалите прилагодување на агол.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат