.

.

New
Arcos Фалсификувани Ривиера Од Суштинско Значење Кулинарски Нож Сет

Arcos Фалсификувани Ривиера Од Суштинско Значење Кулинарски Нож Сет

DEN 1295.76

Количина на стоки
Достапно

Arcos ривиера од суштинско значење кулинарски 9-парче нож во собата.State-of-the-art направени сечилото обезбедува високо сечење сила (над 100 mm ) и долго работ на задржување (над 350 mm).Направени на стврднат и зацврстен фалсификувани nitrum нерѓосувачки челик.Се одликува со ергономски и елегантен дизајн обезбедување рамнотежа и удобност зафат.Прецизно сечење алатка која се користи од страна на професионални готвачи во светот.ARCOS водечка Европска нож производителот, за производство на ножеви 100-процентно направена во Шпанија од 1745, воведува Ривиера серија.На Arcos Ривиера од суштинско значење кулинарски 9-парче нож сет вклучува : 8-инчен готвачи нож, 10-инчен острат челик, 7-инчен флексибилни риба нож, 5-инчен boning нож, 4-инчен paring нож, 2-1/2-инчен нож за лупење, 0.25 диња baller, apple corer и 8-парче нож се тркалаат торба.Нејзиното совршено заврши справи со покажува многу мека облини кои обезбедуваат совршена контрола и удобна рачка.Потсетува на класичниот француски фалсификувани стил со примеси на модерноста и елеганција.Оваа линија е совршен за оние кои бараат светлина фалсификувани нож и се грижи за дизајн, но вредности на традиционалните рамнотежа, отпор и совршен зафат се обезбедени од страна на класичен француски фалсификувани стил.Сечилото е направен од кован NITRUM нерѓосувачки челик.Ако нуди издржливост, цврстина, е остар жилет, и ' рѓа отпорни.Дршката скали се направени од polyoxymethylene (ПОМ) и е високо отпорна на влијание, абразија, и растворувачи.Заковки се направени од не ' рѓосувачки челик обезбедување на исклучително висока отпорност на корозија.Првично Arcos произведени ножеви исклучиво за професионална.Поради неговата висока сечење сила (над 100 mm) и долго работ на задржување (над 350 mm) кој го направи Arcos ножеви лидер во комерцијалниот пазар, сега Arcos ножеви се исто така достапни за крајните корисници која сака да се чувствуваат во нивни раце прецизно сечење алатка која се користи од страна на професионални готвачи во светот.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат