.

.

New
JU&MU Катетер Главата монтирани Полно Лице Респираторните, Powered Снабдување Воздух 78270 Papr Респираторните системи со 2 Дишење црева, Еднократно (Жолт)

JU&MU Катетер Главата монтирани Полно Лице Респираторните, Powered Снабдување Воздух 78270 Papr Респираторните

DEN 3815.76

Количина на стоки
Достапно

[Пакетот вклучува] 1 x полно лице респираторните маска, 1 x прирачник за корисникот, 1 x воздушниот компресор 1 x полнач, 2 x воздух црева. [Обезбеди респираторни безбедност] Комбинираат со специјално предвидени респираторните касети (вториот степен на пренос) 74 L/min.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Оваа напојува со полно лице респираторните маска има одлична сигурност и удобност, вклучува 1 x целосна лицето маска, 1 x воздушен компресор, 2 x воздух црева, 1 x полнач, 1 x упатство на англиски јазик.Тоа дава силна заштита против бензен, хлор, acetone, алкохол, анилин, disulfide, carbon tetrachloride, хлороформ, метил бромид, метил хлорид, хлорид, натриум хлорид, бои и нејзините деривати, погоден за хемиска индустрија, подземни изградба, одржување кулата резервоарот и други работи во контакт со органски гас.Голема количина на органски гас како бензен и кетонски ќе биде volatilized за време на неправилната работа.Бензен е канцерогена.Тоа има стимулирачки ефект на кожата, очите и на горниот респираторен тракт, а може да предизвика aplastic анемија.Тоа, исто така, има одредено влијание врз машкиот репродуктивен функција.Жените на childbearing возраст вдишуваш бензен за долго време исто така може да предизвика менструалниот абнормалности.Ketones се канцерогени ефекти.Висока концентрација кетонски vapors се наркотични, инхибираат на централниот нервен систем, и да ја стимулира кожата и мукозните мембрани.Овој производ е преку респираторните кертриџ за филтрирање на природниот гас и токсични супстанции произведени за време на неправилната работа.Пред-филтер за ефикасно филтри за честички, прашина и странски разлика, и вграден во активиран јаглерод ефикасно adsorbs органски гасови.По нивното дејствување, може да дишат безбедно и свеж воздух.Пред да го користите, ќе мора да се прочита и разбере ги инструкциите за корисникот вклучени во пакувањето на производот.На респираторните кертриџ може да се замени со барање за B08 HGXQL98 по користете нагоре.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат