.

.

New
Orenco Оригинали Гроздобер Велигден Bunny Бебе Пилиња во Количка Смета Крстот Бод Шема

Orenco Оригинали Гроздобер Велигден Bunny Бебе Пилиња во Количка Смета Крстот Бод Шема

DEN 287.76

Количина на стоки
Достапно

Овој објект се Смета Крстот Бод Моделот што ќе го користите за да шие и да се создаде слика.Тоа НЕ е готов производ.Конец и Ткаенина НЕ се вклучени.Ова НЕ е КОМПЛЕТ.Оваа набавка е за хартија табелата само.Мора да ги купите Конец и Ткаенина одделно.Се искачила за 14 смета ткаенина.Заврши големина е 14 инчи (196 бода) од 12 инчи (168 бода).Табелата користи до 48 бои DMC Памук Конец.Целосна бода само.Без половина бода и не backstitching е потребно.Ние нудиме две графики и печатени во црно мастило на светли бели 11" од 17" хартија.Приказ #1 е една страница преглед на табелата.Табелата број 2 е 4-страница зголемена шема на работа од.Ова е модел кој се користи за да се шие и да се создаде needlepoint или крст бод слика.Ова НЕ е завршен производ.Тоа НЕ е комплет, тоа не содржи конец или ткаенина.Оваа Табела, Графикон, Моделот е заснован на илустрации слават Велигден.Велигден е Христијански фестивал и празник слави воскресението на Исус Христос на третиот ден по неговата распнувањето на Голгота како што е опишано во Новиот Завет.Велигден е кулминација на Страста на Христос, проследен со Полуостров, на четириесет-дневен период на пост, молитва и покајание.Последната недела од Дадена е наречено Света Недела, и тоа содржи дена на Велигден Triduum, вклучувајќи Maundy четврток (Светиот четврток во Католичката Црква), по повод Maundy и на Последната Вечера, како и на велики петок, сеќавање на распнувањето и смртта на Исус.Велигден е проследено со педесет-дневен период се нарекува Eastertide или Велигден Сезона, завршувајќи со Педесетница недела.Фестивалот е од англискиот јазик од различни имиња, вклучувајќи Велигден Ден, Велигден, Воскресението Ден и Воскресението недела.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат