.

.

New
Отпор Бенд Set-Латекс Отпор Ниво Водат Бенд Сила За Обука Помошни Бенд Тешка Должност Не Се Лизга Спортски Бенд Е Совршен За Јога Балет Пилатес Физиотерапија Тренинг

Отпор Бенд Set-Латекс Отпор Ниво Водат Бенд Сила За Обука Помошни Бенд Тешка Должност Не Се Лизга Спортски

DEN 909.12

Количина на стоки
Достапно

★ПРОДОЛЖЕН ОТПОР БЕНДОВИ : во Споредба со нормална големина бендови, нашите вежба бендови ќе ви помогне поефективно да се постигне полно работно тело проширување и подобрување на вежба во нозете, колковите, половината, грбот и назад итн. ★СВЕТЛИ И ШАРЕНИ БОИ на ЛОГОТО: кога ќе треба различни сила за обука, можете да изберете жолта, зелена, црвена, црна и така натаму различна боја отпор бендови, многу лесно да се направи разлика.Во исто време, постои една многу симпатична малку торба ох, така што шарени отпор вежба бендот не ќе бидат изгубени, земе за обука во секое време. ★СПОРТ СЕ НАСЕКАДЕ: Овој отпор бенд може да биде интегриран беспрекорно со секој популарни тренингот програма вклучувајќи Јога, Пилатес, и повеќе.Или да ги користат за општа вежбање, истегнување, сила за обука, моќта на тежината програми.Го прави лесно да се земе вашата бендови со вас и не било тренингот далеку од дома или вашиот дом салата. ★ТРАЈНИ И ЕЛАСТИЧНА : делот бендови направени од премиум латекс која може да се протегала на три должина, гаранции голема еластична враќа и висока еластичност.Тие нема да се скрши лесно и ќе биде безбедно да го користите за години. ★ПО ПРОДАЖБАТА на УСЛУГАТА : Тоа е идеално за Јога, Пилатес, се водат за обука, губење на телесната тежина, физичката терапија и обновување, ја зголемуваат еластичноста.ако постои било каков проблем со производот, можете да се чувствуваат слободни да не контактирате, ќе ви обезбеди по-продажбата на услугата.Отпор Бендови со Рачки, Глуждот Ремени, и Вратата Сидро е вашата сите во еден фитнес поставено дека може да биде погодно да се искористи во удобноста на вашиот дом, работно место, или да се носат на бизнис патувања и одмори.Лесно да ги Користат Нашите вежба отпор бендови се неверојатно лесно да се научат да ги користат и да ви овозможи да се создаде извонреден опсег на вежби со користење на едно парче на опрема.Едноставни за ракување со практични и разноврсна прилози, а сосема погоден за внатре и надвор.Издржливи Квалитет за Безбедност и Сигурност Направи на највисок квалитет на природен латекс да се спречи бендови од кршење и deforming по текот на конвенционалните истегнување.Мека пена анти-пот земи рачки и обезбедени фирма глуждот ремени обезбеди тешки-должност долговечност и најголема удобност, додека големи и силни carabiniers додадете заштита.За Разновиден Тренинг Совршен за професионално или аматерски салата или тренингот настава со полн опсег на движење за зголемување на силата.Одлично за : Мускулна тонирање и зајакнување,Пилатес вежби,Рехабилитација,губење на Тежината,Cross Fit се Вклучени : 5 x Еластичност цевка бендови 2 x Пена, се справува со 2 x Глуждот ремени 1 x Вратата сидро 1 x торбичката.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат