.

.

New
3M 4943F VHB Пена Лента - [Пакет на 2] 8 во. (W) x 9. (L) Сива, Conformable Лента Лента за Ниска Температура Апликации

3M 4943F VHB Пена Лента - [Пакет на 2] 8 во. (W) x 9. (L) Сива, Conformable Лента Лента за Ниска Температура

DEN 2107.20

Количина на стоки
Достапно

Комунални Опсег : постојана врска лента се придржува до и висока енергија супстрат како што се алуминиум, од не ' рѓосувачки и поцинкуван челик. 3 M VHB Лента е докажано алтернатива на завртки, навртки, завари и други форми на механички сврзувачки елементи.Апликации за оваа лента вклучуваат stiffener, панел, декоративни материјали и трим прилог.Овој доверлив и сигурен лента нуди конзистентна бонд, извонредна издржливост и одличен растворувач и отпорност на влага.Спецификација : на 0.Таа им овозможува користење на слични и различни материјали и може да се одржи топло-ладно, и велосипедизмот температури.045 инчен (1.Тоа често се користи за монтажа на панел да се монтира, stiffener панел, безбедносни уреди, плочките со имиња, и декоративни материјали. 3 M VHB Лента 4943 F користи conformable пена за подобар контакт на неусогласеноста на површини. 3 M стои со сите свои производи и да е таму за да ви обезбеди со дизајн насоки и техничка поддршка кога ви треба.Резултатот е семејството на извонредно силна ленти, кои се лепат на широк спектар на супстрати.Оваа сива лента со цврста пена јадрото е најчесто се користи во градење, апарати, и изградба индустрии. 3 M VHB Лента нуди трајни обврзници во начинот на кој механички сврзувачки елементи жаргон.Посебна Карактеристика : conformable пена лента со исклучителна поврзување на сила е отпорна на УВ светлина, растворувач, хемиски и влага.Во повеќето случаи, прицврстување со 3 M VHB Лента е побрз процес од дупчење, за прицврстување, или со користење на течни лепила.Монтажа Лента : овој притисок чувствителни пена core лента е идеална за запечатување и поврзување на барањата во тешки внатрешни и надворешни средини. 3 M измислени 3 M VHB Ленти во 1980 година како прв од својот вид.Оваа лента нуди речиси невидливи, мазна и постојан обврзници на температури толку ниско, како и 0°C.Хемиски отпорни како и УВ и стабилна температура, 3 M VHB Лента можат да го издржат топлина на Дубаи на студената на Канада.Овие уникатни ленти се комбинираат conformability, со силна, трајна врска.

Карактеристики на стоката

the 0.045 in. thick double-sided tape strip is 8 in. wide and 9 in. long. This grey tape with a firm foam core is commonly used in building, appliances, and construction industries :
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат