.

.

New
Гел Оптоварување Количка, Седиште Перница - Висока Густина Пена, се Водат Најлон Маска, Длабоко Потопување Гел за Притисок Редистрибуција - Назад, Tailbone, Coccyx Support - за ?

Гел Оптоварување Количка, Седиште Перница - Висока Густина Пена, се Водат Најлон Маска, Длабоко Потопување

DEN 1439.52

Количина на стоки
Достапно

ПРЕМИУМ КОЛИЧКА ПЕРНИЦИ : Pro Heal е гел исполнет пена оптоварување перница е направен од топ-of-the-линија со висока густина пена, ви нудиме поддршка и ослободување од притисок рани и tailbone болка.На карактеристична гел мочниот меур овозможува длабока потопување обезбедувајќи притисок редистрибуција.ПОДДРШКА и ПОЗИЦИОНИРАЊЕ ПЕРНИЦА : Во Pro Heal знаеме фрустрација на инвалидска количка лизгачки и не се во можност да удобно седат во вашиот стол.Тоа е зошто овој пенлив гел оптоварување перница е дизајниран специјално за да се спречи пациенти од лизгање напред.Дополнително, оптоварување дизајн подобрува држењето на телото поддршка.ВИСОК КВАЛИТЕТ на ПОДДРШКА ПЕРНИЦИ : Овој гел оптоварување перница е дизајниран со ниски пораст висока густина пена дека нема да ја изгуби својата склони форма.Цврсти доволно да се понуди соодветна склоност но мека доволно за да се овозможи врвна удобност.Што заслужуваат да седат на твоето канцеларија стол или тркала стол со апсолутно уверување.КРАЈНАТА УДОБНОСТ : совршен перница, тоа е фирма уште удобно.Пена & гел оптоварување е фирма фондацијата го намалува притисокот предизвикан од прашка-седиште hammocking, и неговата гел мочниот меур е мека и извонредно.Тоа доаѓа со рашири најлон покритие што се дише и течност кои се отпорни.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ СЕДИШТЕ ПЕРНИЦА : Овие перници не само што обезбеди удобност и поддршка на оние кои се ограничени во инвалидски колички, но е од корист за никого.Тоа служи како канцеларија стол перница, автомобил седиште перница, или игри стол подлога, давајќи им на своите корисници на поддршка пена перница.Со Pro Heal е линија на оптоварување седиште перници, и со и без pommels, велат збогум на coccyx болка, лошо држење на телото, и ротација на колкот.Нашите разноврсна перници не ви дава удобност во секоја можна ситуација, без разлика дали ќе ја ставите во вашиот количка, стадион седиште, столче, или канцеларија стол.Направени од висока густина, голема еластични пена, фирмата фондацијата го намалува притисокот предизвикан од прашка-седиште hammocking.и нејзините прилог тока ќе бидете сигурни дека тоа останува во место.Гелот перници нудат длабоко потопување за голем притисок редистрибуција.На оптоварување штити пациентот од лизгање, додека pommels помогне со хип-позиционирање и држење на телото.Изберете од било која од нашите оптоварување опции : Пена Оптоварување Cushion Gel Исполнет Пена Оптоварување Cushion Foam Оптоварување Перница со Pommel Гел Исполнет Пена Оптоварување Перница со Pommel Weight Капацитет : 16" - 20" перници : 250 кг.За 22" - 30" перници : 500 кг.Една Година Гаранција.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат