.

.

New
Utoolmart 1/2-Инчен Диск од 17mm Длабоко Влијание Приклучок, 6-Точка, Cr-V, Метрички 1 Buc

Utoolmart 1/2-Инчен Диск од 17mm Длабоко Влијание Приклучок, 6-Точка, Cr-V, Метрички 1 Buc

DEN 189.36

Количина на стоки
Достапно

【ГОЛЕМИНА】- 1/2-инчен диск, 17mm (0.67-инчен) 6-точка приклучок, 78mm (3.07-инчен) вкупна должина. 【CR-V ЧЕЛИК】- Направени од премиум хром vanadium челик со електрофореза заврши за сила и анти-корозија. 【РАДИУС АГОЛ ДИЗАЈН】- го редуцира абењето и се зголемува вртежен момент на сврзувачки елементи со поставување на сила на fastener ѕидови наместо fastener агли. 【ДЛАБОКО ТЕЛО】- приклучок Овозможува да се вклопат во тесни, тесни простори; прецизност површини се движат непречено против различни површини. 【ГОЛЕМИНА ОЗНАКИ】- Големи ознаки за брз приклучок за идентификација.Utoolmart 1/2-Инчен Вози Длабоко Влијание Socket Technical Параметри*Материјал : Хром Vanadium Челик*Заврши : Електрофореза*Диск Големина : 1/2-инчен*Приклучок Големина : 17mm / 0.67-инчен*Вкупна Должина : 78mm / 3.07-inch Product Детали Вовед* Направен од хром vanadium челична конструкција за сила и издржливост.* Со црна електрофореза заврши, за да се заштити од ' рѓа и корозија.* Има 6-точка отворање кои удобно се вклопува во хексадецимален облик на fastener глави, овозможувајќи да се применува максимален вртежен момент без лизгање.* За да се спречи круг-оф под стрес, тоа костец со рамни страни на fastener глави наместо аглите.* На преку-дупка во диск не се заклучи на крајот на династијата на влијанието на клучеви или возачи, па тоа нема да падне или да се држи на fastener глави.* Широко се користи во DIY рака-на одлуки, автомобилската поправки, апарати за одржување, а повеќето воопшто поправки.Пакет Content1 x 6-Точка штекерите (подножјата).

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат