.

.

New
(200 компјутери) М8-1.25 X 55мм, DIN 603 / ISO 8677, Метрички, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Конец, А2 Нерѓосувачки Челик

(200 компјутери) М8-1.25 X 55мм, DIN 603 / ISO 8677, Метрички, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот,

DEN 7005.60

Количина на стоки
Достапно

Исто така познат како тренер завртки, обично се користи за да се зацврсти метал на дрво.На плоштадот вратот под главата заклучува гром во место.А2 нерѓосувачки челик е функционално еквивалентни на 304 одделение, исто така познат како 18-8 нерѓосувачки челик.Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Може да се користи како за безбедност fastener.Непречено главата спречува unfastening од главата страна.Дијаметар (Номинална) : M8 Diameter (Димензија) : 8mm Thread Теренот : 1.25 Должина (Номинална) : 55mm Thread Должина (Минимум) : 49.4 mm Head Дијаметар : 20.65 mm Head Висина : 4.88 mm Neck Ширина : 8.58 mm Neck Висина : 5.6 mm Category : Превоз Bolts System на Мерење : Metric Brand : Aspen сврзувачки елементи®Главата Стил : Тркалезна Head Head Стил Детали : Плоштадот Neck Thread Должина : Целосна Thread Thread на Ветер : Десен Thread Material : Нерѓосувачки Steel Material Одделение : А2 Нерѓосувачки Steel Coating : Uncoated Standards и Спецификации : DIN 603 / ISO 8677 NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат