.

.

New
wgo Астрономски Возрасни Телескоп Рефлектор Телескоп Астрономски Подарок за Деца Патување Телескоп со Tripod да се Набљудуваат На Месечината

wgo Астрономски Возрасни Телескоп Рефлектор Телескоп Астрономски Подарок за Деца Патување Телескоп со Tripod

DEN 2245.68

Количина на стоки
Достапно

★[Прилагодливи tripod] - Овој телескоп може да се постигне многу различни прикажување на позициите со прилагодливи tripod.На прилагодливи полна големина tripod осигурува стабилност на платформа. ★[Делокруг на примена], Дури и за почетници можат брзо и лесно поставување на телескоп, и да ги поттикне децата да го сакаат учење простор.Ова е добар подарок за деца кои сакаат науката и астрономија!. ★[Опремен со два eyepieces за да видите различни цели] - За различни цели, можете да го користите различни magnifications, преку соодветни окуларот зголемување да се набљудуваат, може да се најде цел полесно да се набљудуваат. ★[Лесен-за-работат патување двоглед] - Брзо и лесно подесување без алатки.Ви овозможува да снимите прекрасни слики и да ги споделите со вашето семејство. ★[Најдобар подарок за деца] - Нашите воведни телескоп е совршен образовен подарок за деца да се истражуваат светот со љубопитност, нека ги набљудуваат месечината craters, види диви животни во природата, и така натаму!.Телескоп е идеален за висок квалитет на телескопи, тоа ќе се обезбеди многу часови на забава за целото семејство.Овој телескоп може да се правилно водич на децата да живеат и да се истражуваат светот.Кога родендени, Божиќ, и ноќ на Вештерките дојде, тоа ќе биде добар подарок за вашите деца.★Спецификации : - Tripod : Алуминиум легура tripod - Фокусна должина : 300мм (11.8 инчи)- Леќа цевка : 30cm (11.8 инчи)- Окуларот : H20mm / H6mm - Extender : 1.5 пати / 3 пати - Јасно дијаметар : 70mm (2,7 инчи)★Пакет содржина : - 1 x Месечината filter - 1 x extender - 1 x исправено огледало - 1 x Бард филм - 1 x прилагодување на менувачот - 1 x пронаоѓач - 1 x компас - 2 x окуларот H6 MM/20 MM - 1 x Tripod★ Совети : - Ако замаглува сликата се прикажува на екранот, користете го фокус воланот да го наместите фокусот.- Кога набљудување на отворено објекти со астрономски телескоп во затворен простор, ве молиме, не затворајте на windows за да се избегне сликата нарушување поради рефлексија од прозорец стакло.- Кога со помош на телескоп на отворено, ве молиме почекајте за производот температурата да биде иста како на надворешна температура за подобри перформанси.- Бидејќи влага во воздухот ќе кондензација на цел леќа, ве молиме да избегнете случајно ставање на телескоп во средина со голема температурна разлика.- Не се цел на телескоп на сонце или дури и се приближуваат до сонцето!★ Одлична Услуга : - Ние нудиме 100% враќање на Пари или Размена ако производот има било кој квалитет на прашања, може да се купи со доверба.- Ние нудиме 24 часа онлајн сервисот, ве молиме слободно да ни порака ако имате било какви прашања.Ви благодариме за добра комуникација!- Ние ветува дека ќе брод во рок од 24 часа, а времето за испорака е 7-20 дена.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат