.

.

New
BesterBro Пејсажи Осветлување Wire Конектор, 20 Компјутери Низок Напон на Отворено Fastlock Кабел Конектор, Лесно да се Инсталира за Отворено Светла, Рефлектори, Патот на Свет?

BesterBro Пејсажи Осветлување Wire Конектор, 20 Компјутери Низок Напон на Отворено Fastlock Кабел Конектор,

DEN 311.76

Количина на стоки
Достапно

ПЕЈЗАЖ ОСВЕТЛУВАЊЕ WIRE КОНЕКТОР - Bester Bro Пејсажи Осветлување Wire Конектор нудат сигурен врска алатка за низок напон за осветлување и пејсажи осветлување што е лесно да се инсталира и корисни за сцени на пејсажи осветлување проект.Безбедно алатка за светла поврзување на кабелот за напојување.МАТЕРИЈАЛ - Овој конектор се направени од најлон со пламен retardant и месинг pin обложено со никел.Безбедно, водоотпорен и издржливи, совршена врска алатки за пејсажи осветлување.ШИРОКО се КОРИСТИ - пејзаж осветлување конектори се компатибилни со 12/14/16/18/20 AWG светлина мозок и 12/14 AWG кабелот за напојување, широко се користи во палубата, патио, патека, тротоарот, патеката, пат, walkway, двор, пат, градина, тераса, на тревникот, ѕид, дрво, знаме, итн.Добра замена за стариот расипан низок напон конектор.ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА - Нема сечење, нема crimping, без одземање, нема извртување или било какви алатки за да можете да инсталирате брзо и лесно со ниско-напонски кабли во 3 минути или помалку.На завртката тесни дизајн е посигурен од притисни или да стиснете еден.ПО ПРОДАЖБА на УСЛУГИ - Bester Bro стоиме зад нашите производи 100% и нудат одлична услуга.Ако за било која причина не сте целосно задоволни, едноставно јавете ни се и ние ќе го направи тоа право.Во потрага по пејсажи осветлување wire конектор така лесно да се инсталира и да се работи за долго време?Само обидете се на нашиот Bester Bro Пејсажи Осветлување Wire Конектор.Овој конектор трае неколку години, и е доволно издржливи за да работат секој пат!На завртката тесни дизајн е посигурен од притисни или притиснете стил еден.Детали за производот : Bester Bro Пејсажи Осветлување Wire Конектор(20-Pack) Ултра Силни Најлон Пластични : Евтини пластични конектори изложени на лошо време за една година може да предизвика фрактура и стрес неуспех, не се обезбеди стабилност и сигурност на врската.Нашите контакти се направени од отпорен на корозија најлон и ќе трае неколку години без проблем.Никел Позлатен Месинг Pin : Користење на месинг јадро, никел позлата процес се елиминира било рѓа или корозија.Нашите никел-обложено месинг иглички се повеќе отпорни на корозија од другите челични игли.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат