.

.

New
Шун СМ-0720 Класична 9-Инчен Шупливи-Земјата Нож рачно изработени Јапонски Ножеви, Произведува Исклучително Тенки Парчиња и Парчиња Врвен Квалитет на Материјалите и

Шун СМ-0720 Класична 9-Инчен Шупливи-Земјата Нож рачно изработени Јапонски Ножеви, Произведува Исклучително

DEN 4078.80

Количина на стоки
Достапно

Ако youve никогаш не се во сопственост на еден Јапонски нож пред, веднаш ќе забележите како на различни Шун се чувствува во рака.Шун се поддржани од страна на Шун против производствени дефекти.Тесен профил и шупливи-земјата indentations да им помогне на сечилото планирам преку храна со помалку влечете за брзо и лесно сечење.Pakkawood е водоотпорен, неверојатно издржливи, и сакајте харбор бактерии.Со Шун Класичен, ќе откриеме голем избор на традиционални сечилото форми, како и уникатни форми - така секогаш можете да најдете на правото рачно изработени нож за секоја кујна задача.Наострен за побрз агол (16 степени) со предност што ќе се одржи подолго, Класична линија е дизајниран да се намали во мазна, режење движење.Шупливи-Земјата Сечење Нож е ножот е направен од Шун е заштитен со високи перформанси ВФ-MAX нерѓосувачки челик, облечен со 68 слоеви на Дамаск од не ' рѓосувачки челик, за премија сечилото на впечатлива убавина која трае и има една исклучително остар раб, за неверојатно долго време.Исто така можете да се регистрирате вашето купување.Наместо тешка, Западна рачки, Шун Класичен нуди на доброто контрола на традиционалните Јапонски се справи.На Дамаск детали не само што ја подобрува нож е естетска привлечност, тоа исто така го спречува morsels од лепење и се избегнува дробење или оштетување на храна.Сечилото карактеристики Шун е заштитен со високи перформанси ВФ-MAX нерѓосувачки челик облечени со 68 слоеви на Дамаск од не ' рѓосувачки челик за ножот со исклучително остар раб, неверојатна работ на задржување, и впечатлива убавина.Наместо тешки ponderous ножеви, Шун Класичен ножеви се полесни со жилет-остри рабови и направена од напредни челик.Шун е потешко, полесни, и поостри.Иако машина за миење садови-безбедно, миење на рацете се препорачува.Сечилото е страна-наострен до 16 степени агол, двојно-bevel најсовремена; ВФ-МАКС сечење на работ останува остра не; Шун ќе се изостри за слободни кога resharpening е потребно.Овој производ вклучува доживотна гаранција.Подигнување на 90-годишната историја на супериорен изработка, Шун ножеви се прецизност-фалсификувани во Јапонија од страна на реномирани сечилото производителот КАИ.Во прилог на поддршка на нашите производи, ние ќе бидеме среќни да се изостри вашиот Шун или Каи нож за слободни онолку долго колку што сопствени нож.На Шун Класична 9-во.Користење на технолошки напредни процеси, а ВФ-10 "супер челик" јадрото е облечен со 16 слоеви на високо-јаглерод, од не ' рѓосувачки челик за да се произведе рѓа-слободен Дамаск-се погледне на ножот. Ејми Арнолд Бегаат од Класиците се оригинални Shuns, првиот Јапонски стил ножеви да бидат достапни за пошироката публика во Северна Америка.Класици обложување поддржува сечење на јадро, додава дамка и отпорност на корозија, а изгледа домот.Scalloped детали заедно со нож е сечење на работ создава воздушни џебови време се користи за да се спречи храна од почитуваат неговите страни и да го зголеми сечење ефикасност.Класичен Шупливи-Земјата Сечење Нож е долг, тесен сечилото овозможува почиста парчиња на месо, живина и месо или варена риба; razor-остар нож помага да се задржи повеќе од сокови и вкус внатрешноста на месо.Член на стилски Шун Класична линија, овој нож удобно се справува со секоја кујна режење потреба од пити и сендвичи да портокали и домати.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат