.

.

New
Topcon РЛ-H5B Само Израмнување Хоризонтална Ротари Ласерски со Бонус ЕДЕМ Областа Книга| IP66 Оценка Капка, Прашина, Отпорен на Вода| 400m Изградба Ласерски| Вклучува LS-80L Пр?

Topcon РЛ-H5B Само Израмнување Хоризонтална Ротари Ласерски со Бонус ЕДЕМ Областа Книга| IP66 Оценка Капка,

DEN 14040.00

Количина на стоки
Достапно

МУЛТИ-ЦЕЛ ЛАСЕРСКИ : Оценување, excavating и општи градежни проекти се совршени апликации за РЛ-H5 B.Со IP66 рејтинг, РЛ-H5 B е "работа сајт тешки" и можат да го издржат прашина, наеднаш туш, па дури и torrential врнежи од дожд.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Со електронски само-израмнување, ќе го притиснете копчето и оди право да работат во секунди.Ако РЛ-H5 B добива вознемируван на работното место тоа relevels себе автоматски.Авто-израмнување мотори се точни да ±20 лак секунди.ДОЛГА НИЗА СО ВИСОКА ТОЧНОСТ : Треба да се пука на коти до 400 м од вашиот ласерски?Нема проблем - овој инструмент има моќ и опсег за да се покријат 400 метри дијаметар работно место.КОМПЛЕТ КОМПОНЕНТИ : вклучува РЛ-H5 B Ласерски, LS-80 L Сензор, Сензор Носителот, Батерии и футрола.Со голема далечина и висока точност - На РЛ-H5 B е следната генерација на само-израмнување изградба ласер.Голем дострел операција (400 метри); ±5 Степени авто-израмнување опсег; Едноставен, интуитивен прирачник падина способност; ±20 Лак втората хоризонтална точност; Екстра-долго траење на батеријата (100 часа); Тешки IP66 водоотпорна оценка Алкална Батерија Модел 1021200-31. Ласерски производ 2.4 m W и класа IIIa.Предупредување : Овој производ може да ве изложи на хемикалии кој е [се] познати на Државата Калифорнија да предизвикаат рак и вродени малформации или други репродуктивни штета.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат