.

.

New
Тајван Phlx Corporation ДИОДИ SCHOTTKY 20V 12A DO201AD, (Пакување од 2500)

Тајван Phlx Corporation ДИОДИ SCHOTTKY 20V 12A DO201AD, (Пакување од 2500)

DEN 1228.80

Количина на стоки
Достапно

Диоди Тип : - Schottky.Напон - DC Обратно (Vr) (Макс) : - 20 V. Струја - Просечната бидат исправени (Io) : - 12 A.Напон - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 550 m V @ 12 А. Брзина : - Брзо Обновување =Помалку од 500ns, Поголема од 200m A (Io).Диоди Schottky 20 V 12 A Преку Дупка НЕ-201 ADSpecifications : Mfr : - Тајван Phlx Corporation Series : - Автомобилската, АЕК-Q101 Package : - Bulk Part Статус : - Active Diode Тип : - Schottky Voltage - DC Обратно (Vr) (Макс) : - 20 VCurrent - Просечна бидат исправени (Io) : - 12 AVoltage - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 550 m V @ 12 ASpeed : - Брзо Обновување =Помалку од 500ns, Поголема од 200m A (Io)Струја - Обратна Истекување @ Vr : - 500 На @ 20 VCapacitance @ Vr, F : - -Монтажа Тип : - Преку Hole Package / Случај : - DO-201 AD, Axial Supplier Уред Пакет : - DO-201 ADOperating Температура - Делница : - -50°C ~ 150°CBase Производ Број : - SR1202 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен) ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0080.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат