.

.

New
SKF 21315 E/C3 - Сферични Ролери Имајќи - 75 mm ID, 160 mm OD, 37 mm Ширина, Директно ги Понесе, Отворен, Челичен Кафез

SKF 21315 E/C3 - Сферични Ролери Имајќи - 75 mm ID, 160 mm OD, 37 mm Ширина, Директно ги Понесе, Отворен, Челичен

DEN 960.00

Количина на стоки
Достапно

создаден дијаметар : 75 mm.максимална вртежи во минута : 5600 ВРТЕЖИ во минута.надворешен дијаметар : 160 мм.температурата на работа опсег : Максимум +390 °F. вкупна ширина : 37 mm.Спецификација : понесе дијаметар : 75 mmmaximum вртежи во минута : 5600 RPMoutside дијаметар : 160 mmoperating температура опсег : Максимум +390 °Foverall ширина : 37 mmcage материјал : Steelbore тип : Straightbearing материјал : Steelouter прстен тип : Не Splitprecision оценка : Не Ratedinternal царинење : C3finish/слој : Uncoatedclosure тип : Openouter прстен ширина : 37 mmlubrication дупка тип : Подмачкување Ритам & Holefillet радиус : 2 mmdynamic капацитет : 285 k Nseries : 213static капацитет : 325 k N.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат