.

.

New
WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за Црвен Лав на RAM-9931 Sixnet Индустриски Мобилната RTU Висока Ефикасност Целосно Ограден Високо-Добивка Широк Бенд ±45° Polarizations

WideAnt2-Лајт Вистински MIMO Двојна Антена за Црвен Лав на RAM-9931 Sixnet Индустриски Мобилната RTU Висока

DEN 532.80

Количина на стоки
Достапно

Овој сет, направи за подобрување на Црвен Лав на RAM-9931 Sixnet Индустриски Мобилната RTU јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dual-на-еден антена пол планината адаптер и 30 нозете на ултра-ниска загуба двојна коаксијален кабел за директно поврзување со Црвен Лав на RAM-9931 Sixnet Индустриски Мобилната RTU.На Wide Ant2-Лајт™ карактеристики на radome АНТЕНСКИ приклучок за дополнителна ефикасност и ruggedness, и елементи кои се целосно затворена во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови!.На Wide Ant2-Лајт™ се состои од два независни антени (±45°), совршен за вашата Црвен Лав на RAM-9931 Sixnet Индустриски Мобилната RTU како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа.На Wide Ant2-Лајт™ оперативен фреквентен опсег е 690-3800 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 55° и вертикална решетка на 40°.Оваа Wide Ant2-Лајт™ систем е направен за Црвен Лав на RAM-9931 Sixnet Индустриски Мобилната RTU (SKU NA-REL-RAM9931-WDAL2) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Wide Ant2-Лајт™ наоѓа значително повисока од Црвен Лав на RAM-9931 Sixnet Индустриски Мобилната RTU локација.На Wide Ant2-Лајт™ себе мерки 20.5 x 15.7 x 22 инчи и тежи 5.9 lbs.Една година производителот со гаранција.На Wide Ant2-Лајт™ од Wir Eng® е вистински MIMO (двоен ±45° бран polarizations), целосно ограден, сите временски услови, ултра-линеарна, двојна антена за надворешна/пол/јарболот инсталации.На Wide Ant2-Лајт™ се зголемува тоа е сигурност, линеарност и ефикасност, со тоа што на АНТЕНСКИ приклучок на својата radome.На Wide Ant2-Лајт™ е целосно затворен и сите временски услови отпорни, и е идеален за вашиот Црвен Лав на RAM-9931 Sixnet Индустриски Мобилната RTU, бидејќи тоа создава и пренесува бранови во две различни поларизација начини, како на MIMO-уреди спецификации.На Wide Ant2-Лајт™, исто така, е ефикасен за Помошен/Разновидност уреди.Овој сет, направи за подобрување на Црвен Лав на RAM-9931 Sixnet Индустриски Мобилната RTU јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Wide Ant2-Лајт™ и 30 нозете на ултра-ниска загуба двојна коаксијален кабел за директно поврзување со Црвен Лав на RAM-9931 Sixnet Индустриски Мобилната RTU.Индустриска сила нерѓосувачки челик Еден-на-Двојна антена пол планината адаптер вклучени (за најдобри резултати, инсталирајте како високо како е можно и, ако повеќе кабел е потребно, да додадете вклучени кабли како многу Wir Eng®'s WRG400-НУ-NM-25 FT ултра-ниска загуба кабли како што е потребно).На Wide Ant2-Лајт™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранција период.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат