.

.

New
ROSMARUS 5lbs Деца Пондерирана Ќебе 36 × 48 инчи и 4 Пакет Бебе Муслин Swaddle Ќебиња, Памук Дише Нежно Ќебе

ROSMARUS 5lbs Деца Пондерирана Ќебе 36 × 48 инчи и 4 Пакет Бебе Муслин Swaddle Ќебиња, Памук Дише Нежно

DEN 1932.00

Количина на стоки
Достапно

ОРГАНСКИ БЕБЕ ЌЕБЕ - ROSMARUS муслин swaddle ќебиња се направени на премиум чешлани памук, што е повеќе од сигурно, ултра меки, кожни-friendly и има одлична склоност кон бебето е чувствителна кожа.Бебето е деликатна кожа треба внимателно се грижи, ве молиме изберете 100% органски памук!.СУПЕР МЕКИ МУСЛИН SWADDLE - памук новороденче ќебе ќе добие помек и помек со секое миење, додека другите " бамбус ќебе ќе стане тврд и лошо напишан.Изберете нашите неутрални бебе ќебиња да се направи бебе спие убедливо.ДИШЕ НОВОРОДЕНЧЕ SWADDLE - На лесни муслин ќебе има подобра влага апсорпција и breathability да се задржи бебиња топло, додека се спречи добивање премногу топол, што ги прави да се чувствуваат безбедно и удобно.Совршен бебе ќебиња за девојки и момчиња.ИЗДРЖЛИВИ БЕБЕ SWADDLE ЗАВРШИ во Нашата градинка swaddling ќебиња се дизајнирани со 7-слој, па тоа е многу издржливи и можат да го издржат повторна употреба и честите миење, додека другите " кои се повеќе како да ја видите низ газа, која ќе откријат или разделувајте лесно. 【ПРОМОВИРА ПОДЛАБОКО СПИЕЊЕ】Деца пондерирана ќебе нуди совршена количина на тежина и како се прегрна, им помогне на децата брзо падне длабоко спие.На ватенка рамномерно се вклопува телото назад за да се спречи децата од губење на покрие во текот на ноќта. 1 x пондерирана ќебе 4 x swaddle ќебе.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат