.

.

New
BalsaCircle 10 компјутери 90 инчен Лаванда Круг Полиестер Tablecloths Ткаенина Табела Покрие и Постелнина за Свадба Партија Банкет Прием Настани Кујна Јадење

BalsaCircle 10 компјутери 90 инчен Лаванда Круг Полиестер Tablecloths Ткаенина Табела Покрие и Постелнина за

DEN 2114.40

Количина на стоки
Достапно

Ги ИМПРЕСИОНИРА ВАШИТЕ ГОСТИ – Нашите полиестер круг tablecloths ќе ви помогне да се создаде еден софистициран и уникатен изглед за вашиот настан.Нашите полиестер платно е еден од највисок квалитет што може да се најде.ЛЕСНО CARE & ОБНОВЛИВИ – полиестер Ткаенини маса крпа може да се мијат со благ детергент со машина/рака или хемиско чистење.Ниска температура сушење.Полиестер табела постелнина се прифатливи и може да се користи многу пати со соодветна грижа.ВИСОК-КВАЛИТЕТ – Тркалезна маса крпа направен од висок стандард и трајни полиестер ткаенини со дамки и брчки отпорни и hemmed рабови за исклучителен изглед.Достапни во различни бои.НАСТАНОТ УКРАСИ – Пар овие полиестер tablecloths со други Balsa Circle свадба декорација, како што катедрата ги покрива катедрата sashes, облоги, салфети и centerpieces.МЕРЕЊА – Секој tablecloth мерки околу 90" во дијаметар.Користете ги на свадбените церемонии и приеми, булчински тушеви, бебето тушеви, quinceaneras, годишнина партии, или кои било други специјални настани.СЛОБОДЕН ИСПОРАКА на нарачки $75 и повеќе.Украсете го вашиот табели со нашата прекрасна сосема нов полиестер круг tablecloths од Balsa Круг!Нашите прифатлива tablecloths ќе ви овозможи да се облекуваат на маси и локација во една сосема поинаква средина без прибегнување кон скапи методи.Овие tablecloths се идеални за украсување на вашиот табели со за одмор забавна, партии, средби, родендени, специјални прилики.Достапни во различни бои и големини.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ : Секоја цел е за 10 круг tablecloths.Мерења : Ширина : 90".Секој tablecloth ќе се намали на 15" од секоја страна на стандарден 60" широк табела.Материјал : 100% Полиестер, дамка и брчка-отпорни.Лесна дизајн.Рабовите се преклопени и потоа hemmed.Лесно згрижување : ова 100% полиестер tablecloth е машина перат.Други украси не се вклучени.Добиете партија планирање почна и да ги додадете во количката денес!.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат