.

.

New
2 МНОГУ X Neutrogena Ultrasheer Суво на допир Sunblock заштитен фактор 50+ - (30 Ml)

2 МНОГУ X Neutrogena Ultrasheer Суво на допир Sunblock заштитен фактор 50+ - (30 Ml)

DEN 287.76

Количина на стоки
Достапно

Neutrogena Ултра Чиста Сува Допир Sunblock, Заштитен Фактор 50+ Очила За Мажите И Жените.Широк Спектар На Spf 50+ Заштита Од Uva Uvb Зраци.Дерматолог Тестирани, Oilfree И Noncomedogenic.Ultralight Со Nonshiny Заврши, Ја Остава Кожата Мека Мазна.Погоден За Сите Типови На Кожа (Мрсна, Сува, Нормално).Брз Преглед Neutrogena Ултра Чиста Сува-Допир Sunblock заштитен фактор 50 е пробив Sunblock со што нуди заштита во комбинација со Сува-touch Технологија за супериорен естетика.Детали Helioplex Технологија обезбедува супериорни заштита од штетните UVA/UVB зраци.Испорачува непобедлива УВА заштита.Суво-touch Технологија обезбедува ултра-светлина, не-сјајна завршница.Микронизиран силициум прав апсорбира вишокот сончање масла.Ја остава кожата со чувство мека и мазна, чиста лесни, не-сјајна завршница која остава.Водоотпорен, sweatproof, отпорен на бришење-оф, не-comedogenic.Светлината свеж мирис, масло-бесплатно, PABA-слободни.Како да се Користи Применуваат liberally 15 минути пред изложување на сонце.За дополнителна заштита, додадете по пливање, прекумерно потење, крпа за сушење или продолжена изложеност на сонце.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат