.

.

New
Надградба на Вашиот Авто 4p Луксузни FX Хром Фендер Трим w/Заптивка (Долго) за Chrysler Градот & Земјата 2008-16

Надградба на Вашиот Авто 4p Луксузни FX Хром Фендер Трим w/Заптивка (Долго) за Chrysler Градот & Земјата 2008-16

DEN 4078.80

Количина на стоки
Достапно

Изградена од најпознатите издржливи се од Нерѓосувачки Челик во светот (Гарантира дека никогаш не ' рѓа!).Брилијантно полиран огледало финиш.Се сече Долго (Не исечените за Рокер Panel).Вклучува Заптивка & 3 M Автомобилската Лепило. 4p Хром Фендер Трим w/Заптивка (Долго)Одговара : Fitment е само да гарантира за : 2008-2016 Chrysler Градот & Country Add заштита и класа на вашето возило со нашите Луксузни FX Нерѓосувачки Челик Крилата на Вратите.Нашите Луксузни FX објектите се направени од повеќето трајни 304 од не ' Рѓосувачки Челик, брилијантно полира со огледало сјај (давање на тоа дека хром изглед), и се прецизност конструиран за да се вклопи вашето возило како тоа дојде од фабриката на тој начин!Не само нашите Фендер Намали парчиња ви даде изглед на луксуз, но тие исто така помагаат да се заштити вашата fenders од dings и инциденти.Инсталацијата е брза и едноставна : Секое парче е спакуван, со претходно поставен Автомобилската Одделение 3 M Лепило, се осигура дека нашите нерѓосувачки челик парчиња ќе цврсто се придржуваат за животот на вашето возило.Овие намали парчиња, исто така, доаѓаат со црна гума заптивка која го подобрува хром-како се заврши и дава на својата нова трим фабрички инсталирана изглед.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат