.

.

New
METTLER-ТОЛЕДО INC. 30116363 XPE6001S Прецизност Рамнотежа, 6.1 kg x 40mg

METTLER-ТОЛЕДО INC. 30116363 XPE6001S Прецизност Рамнотежа, 6.1 kg x 40mg

DEN 1944.00

Количина на стоки
Достапно

Брзи, Стабилни Резултати.Обезбеди Мерење Процеси.Ергономски Простор Saver.Лесно Израмнување.XPE-S мала платформа прецизност салда обезбеди извонредна мерење перформанси и поддршка на највисоките барања за безбедност, ефикасност и олеснување на усогласеност.Вонредни стабилност предвидено од страна на иновативни Smart Пан мерење пан го прави возможно да тежат-со 5 mg читливост без предлог на штит, доставување на резултати до два пати побрз, дури и во fume шкафот.Повторливост е подобрена до два пати.За управување со квалитет, карактеристики се земе грижете се надвор од мерење и да ви обезбеди со високо ниво на доверба во вашите резултати : вграден-во Тест Менаџер држи рутински тестови под контрола, Светло за Статус ви дава оди напред кога тоа е безбедно да се почне вашиот мерење задачи, како и електронски Ниво Упатство за безбедно вашиот рамнотежа е совршено levelled.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат