.

.

New
KPMF K75400 Мат Аурора Бисер | K75552 | Винил АВТОМОБИЛ WRAP Film (5ft x 75ft (375 Sq/ft)) w/Free-Стил-Тоа Про-Ракавица за Завиткување

KPMF K75400 Мат Аурора Бисер | K75552 | Винил АВТОМОБИЛ WRAP Film (5ft x 75ft (375 Sq/ft)) w/Free-Стил-Тоа

DEN 16773.60

Количина на стоки
Достапно

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.Задоволни клиенти покажат нивните возила и да генерираат линкови за вашиот бизнис.Ова го дадат/dual фрлија филм обезбедува само точниот износ на ригидност што ги прави лесно да се справи со ниту една апликација лента.Овие филмови имаат slideable и repositionable притисок осетлив лепило со не-видливи воздух ослободување канали за практично нема воздушни меурчиња.Големи 60" се тркалаат големини значи дека можете да го покрие целиот делови беспрекорно со доверба - 3 година гарантира надворешноста издржливост.Вклучува Мулти-Цел Слободен Стил-Тоа Про-Серија Топлина-Отпор Завиткување Ракавица.KPMF 75400 ЗАВРШИ ФИЛМ СЕРИЈА VWS IV (Винил Завиткување Систем) е низа на премиум квалитет екипа ПВЦ филмови, специјално развиен за возило обвивката.Овие премиум фрлија производи се формулирани со помош на најновите достигнувања во хемиски и пигмент технологија да понуди исклучителни димензионална стабилност и долгорочна издржливост.Не-видливи во Согласност воздух ослободување канали се обезбеди брзо, лесно и практично меур-слободен инсталации.Овие винил филмови се продаваат во 60 инчи ролни, дозволувајќи им на речиси секој дел на возилото да бидат завиткани без шевовите.Оваа винил е возило за завиткување филм кој може да се користи за целосна авто обвива да го замени вашиот авто е боја и да се заштити неговата оригинална боја.Овој филм е препорачливо за целосна обвива и можат да бидат применети на вашите возила хауба, багажникот, на покривот, ретровизори, рачки на вратите, стакло, мотоцикл делови, хром, метални делови и само за било релативно не-porous површината.АПЛИКАЦИИ : Капи, Покриви, Багажникот капаци, Браници, Вратата панели, Тркачки пруги, Надворешните огледало ги покрива Целото возило обвива.КАРАКТЕРИСТИКИ : Единствени Бои со Сјај/Мат/Сатенски Финиш, 3.3 - 4.0 мили дебелина нуди неверојатна conformability, Премиум квалитет екипа ПВЦ филм конструкција, Погодна за долгорочна надворешна средина, KPMFs Airelease технологија им овозможува на брчките и меурчиња да тече надвор, за време на инсталацијата.СПЕЦИФИКИ : Филмови Тип : Фрлија/Dual-Фрли се Препорачува Употреба : Полно Возило Обвива & Графика, Архитектонски Сигнализацијата, Автобуси, Автомобили & Комбиња, Огледала, Браници, Капи, Покриви, Возило букви, Watercraft, Decals & Ленти, Акценти и Трим, Електроника, Кожи и Повеќе Издржливост : До 7 години Отстранлив : До 3 години.

Карактеристики на стоката

Неодамнешно

Купувачи како што сакаат